Anđelo Ivić i Matej Rudnički sredili Gorjance i ostavili Hajduk u trci za drugu poziciju

Hajduk je u 24. kolu kod kuće pobijedio Budućnost iz Gorjana i došao do već unaprijed upisana, izuzetno značajna tri boda u borbi za drugu poziciju.

ŠIROKO POLJE: HAJDUK – BUDUĆNOST (Gorjani) 2:0 (1:0)

Hajduk: Ivić Mario – Blažević Nikola – Bjelobrk Ivan – Ljubić Marko – Rudnički Matej (85. Džambić Marko) – Duspara Pero – Đambić Stjepan (58. Vinko Leo) – Džambić Nikola (70. Kovačević Marko) – Bjelobrk Marko – Penava Marin – Ivić Anđelo (65. Jelenčić Patrik)

Budućnost: Bunoza Marko – Babić Vedran (20. Filipović Marko) – Šimić Mario (65. Brodar Zvonimir) – Grgić Željko – Crnojević Matko – Paradžik Jakov – Jukić Marko (53. Keglović Đuro) – Ručević Petar (80. Palcer Josip) – Grgić Anto – Smolka Dani – Pavić Matej

Strijelci: 1:0 Ivić Anđelo (2.), 2:0 Rudnički Matej (66.)

UMRO JE DUGOGODIŠNJI PREDSJEDNIK NS ĐAKOVO I LEGENDA NOGOMETA U ĐAKOVŠTINI STJEPAN HRGA

Prije početka utakmice sve nas je zatekla vijest da je umro Stjepan Hrga, dugogodišnji predsjednik NS Đakovo i legenda nogometa u Đakovštini.

Tako da  je minutom šutnje za legendarnog dugogodišnjeg predsjednika NS Đakovo i počela utakmica.

ANĐELO IVIĆ OTVARA BUDUĆNOST – MARIO IVIĆ ZAKLJUČAO GOL

Za Hajduk se utakmica otvorila idealnim scenarijem.

Već u 2. minuti Anđelo Ivić je na sebi svojstven način, srcem i snagom u gužvi se izborio za loptu i gotovo klizeći pospremio ju sa 4-5 metara ispod golmana Budućnosti za vodstvo Hajduka – 1:0.

Hajduk je u nastavku kontrolirao utakmicu, ali gosti su svejedno imali dvije sjajne prilike.

Prvo je u 22. minuti danas jako dobri Petar Ručević sa 20-ak metara pogodio gredu, dok je Mario Ivić u 30. minuti fantastično uz pomoć vratnice zaustavio udarčinu Mateja Pavića.

Velika obrana Hajdukovog golmana, pa se na poluvrijeme odlazi sa vodstvom domaćina.

Hajduk je u drugo poluvrijeme ušao življe i konkretnije, pa je bilo i više prijetnji prema golmanu Budućnosti.

SENZACIONALNI POGODAK MATEJA RUDNIČKOG

U 66. minuti odlično je odapeo iskosa sa desetak metara Marko Bjelobrk, golman Bunoza krajnjim naporom odbija loptu. Slijedi majstorski potez Mateja Rudničkog, koji petom preko glave pod gredu, posprema loptu u mrežu za sigurnih i zasluženih 2:0.

Hajduk se zadovoljio sigurnim vodstvom pa je tako i odigrao do kraja. Bez velikog rizika sa uvođenjem mladih koji će vrlo brzo imati što za reći među velikim dečkima, prije svih Patrik Jelenčić i Leo Vinko, dvojac koji od početka sezone skuplja seniorske minute.

Unaprijed upisana tri boda su i proknjižena, to je najvažnije, iako takve utakmice znaju biti itekako teške i zahtjevne.