Borna Blažeković dva puta smirivao Korićane

Objavljeno: 19. 11. 2017.

Hajduk je polusezonu završio remijem u Koritni.

Deveto mjesto, gol razlika 19:21 i 19 osvojenih bodova učinak je Hajduka ove jeseni.
Možda se nezadovoljno s devetim mjestom, možda se očekivala i  nijansu bolja pozicija, ali kada se pogleda da 5. Radnički ima 20 bodova sve je jasno.

Iako, kako to obično biva, najbolje sve otkriva suha matematika, bez emocija i uljepšavanja.

A brojke kažu da Hajduk ima sasvim solidnu obranu (sedma su ekipa po primljenim golovima), ali u napadu ne da škripi…

Samo su zadnja Slavonija (Budrovci) i predzadnja Budućnost (Gorjani) dali manji broj golova od Hajduka.
U Hajduku su toga svjesni tako da su već neko vrijeme uključili kamere po cijeloj Slavoniji ne bi li našli kakvog napadača na radaru.

HAJDUK: Mario Ivić, Nikola Blažević, Borna Blažeković, Nikola Džambić, Marko Ljubić, Igor Mandić (Marko Stražanac), Matej Rudnički, Alen Pitlović (Matej Veselinović), Stjepan Đambić (Josip Džambić), Ante Perak, Ivan Ognjenović.

Domaćin je poveo 1:0 već u 8. minuti iz penala golom Tosta, no u Hajduku nikako nisu bili zadovoljni s takvom odlukom suca, kao i s još nekoliko vrlo čudnih sviranja, odnosno ne sviranja glavnog arbitra.

Sredinom poluvremena Borna Blažeković vraća sve na početak 1:1 u 25. minuti, s tim rezultatom otišlo se i na odmor.

Penava domaćinu u 64.  minuti donosi prednost 2:1, da bi Borna Blažeković ipak donio bod Širokopoljčanima drugim golom pet minuta prije kraja.