29.04.2018

Budućnost naletjela na proljetno buđenje Mateja Veselinovića pa teško stradala

U 21. kolu 2. ŽNL Hajduk je uvjerljivom pobjedom (5:2) odnio tri boda iz Gorjana.

GORJANI: BUDUĆNOST – HAJDUK 2:5 (0:3)

BUDUĆNOST: Bunoza Marko (46. Bosi Nikola) – Ivanović Josip (46. Radić Zoran) – Paradžik Jakov (46. Ivanović Josip) – Grgić Željko – Crnojević Matko – Perić Davor – Paradžik Marko (62. Kelava Mislav) – Gregić Mijo (66. Ručević Petar) – Grgić Anto – Pavić Matej – Mikulandra Matej

HAJDUK: Ivić Mario – Bakić Saša – Blažeković Borna – Ljubić Marko – Rudnički Matej – Pitlović Alen – Đambić Stjepan (62. Džambić Josip) – Džambić Nikola (74. Mandić Igor) – Perak Ante – Veselinović Matej (87. Džambić Kristijan) – Ognjenović Ivan

Strijelci: 0:1 Veselinović Matej (14.), 0:2 Ognjenović Ivan (24.), 0:3 Džambić Nikola (32.), 0:4 Veselinović Matej (62.), 1:4 Grgić Anto (66.), 2:4 Pavić Matej (78.), 2:5 Veselinović Matej (86.)

ODLIČNA IGRA HAJDUKA U PRVOM POLUVREMENU
Odlično je krenuo Hajduk u današnju utakmicu.
Favoriti su bili prije utakmice, tako su se i postavili na terenu, odlučni da se vrate iz Gorjana s punim plijenom i učvrste visoko 4. mjesto na tablici.
Rezultat takvog pristupa od samog početka bio je da su Širokopoljci riješili susret u 1. poluvremenu.
Igra od noge do noge donijela je dosta prilika i visokih 3:0 do odmora.
Domaću bravu otključao je danas odlični Matej Veselinović u 14. minuti.
U 24. minuti Hajduk je vodio 2:0 golom Ivana Ognjenovića, da bi u 32. minuti Nikola Džambić dotukao domaćina za visokih 3:0.
Odlična igra Hajduka u prvom poluvremenu.

PROLJETNO BUĐENJE MATEJA VESELINOVIĆA
Budućnost uistinu nema sreće, dočekala je proljetno buđenje Mateja Veselinović, a to nije dobro. Raspoloženi i probuđeni Matej trpa obično do vrha u gostujuće mreže.
Tako je u 62. minuti svojim drugim golom povisio vodstvo Hajduka na 4:0.

Nakon toga slijedi malo opuštanje u igri Hajduka pa je domaćin prvo iz sumnjivog penala smanjio na 1:4 – strijelac Anto Grgić (66. minuta), a potom je Matej Pavić nakon slobodnog udarca odbijenom loptu u 78. minuti prepolovio prednost Hajduka na 2:4. Mario Ivić je odlično obranio slobodni udarac, ali zakašnjelu reakciju obrane Hajduka Pavić je iskoristio.
Četiri minuta prije kraja Matej Veselinović postiže i treći gol na utakmici za konačnih 2:5.

Matej Veselinović (NK Hajduk – trostruki strijelac):
Ovo je bila jedna jako lijepa predstava Hajduka. Od početka utakmice smo znali što želimo te smo to i pokazali. Malo slabije smo ušli u drugo poluvrijeme te dobili dva gola ali smo to brzo ispravili. Čestitke mojim suigračima i navijačima koji su uz nas na svakom gostovanju.

Igor Mandić (trener Hajduka):
Prvo poluvrijeme smo bili odlični, imali smo posjed lopte i što je najvažnije zabijali i stvarali prilike. Drugo poluvrijeme smo ušli kao da je utakmica riješena i to nam se moglo osvetiti.
Uglavnom naša zaslužena pobjeda. a Gorjanima želim ostanak u ligi.