04.08.2019

Budućnost pobjednik Memorijala, Dani Smolka najbolji igrač i strijelac, dok je Mario Ivić najbolji golman turnira

Večeras je završen Memorijalni turnir “Ivan Ločarević”, a pobjednik je Budućnost iz Gorjana nakon što je u finalu slavila protiv BSK-a iz Beketinaca. U utakmici za 3. mjesto domaćin Hajduk je nakon jedanaesteraca bio bolji od Slavonije iz Punitovaca.

UTAKMICA ZA 3. MJESTO

HAJDUK – SLAVONIJA (PUNITOVCI) 3:2 (11 m) (0:0)

HAJDUK: Ivić Mario – Ljubić Marko – Perak Ante – Bjelobrk Ivan – Rudnički Matej – Ivić Anđelo – Džambić Kristijan – Bjelobrk Marko – Blažević Nikola – Đambić Stjepan – Gurdon Stjepan (Džambić Marko – Džambić Josip – Jelenčić Patrik – Stipić Marko – Vinko Leo)

SLAVONIJA: Begović Stjepan – Poljarević Petar – Veverec Darko – Perak Josip – Stipanović Ivan – Marošević Željko – Kovačević Pavo – Crnojević Matko – Škorvaga Antun – Bešlić Igor – Vinko Ivan (Bošković Ivan – Štigler Darko – Tadijan Tomislav – Getoš Antonio – Hmura Dalibor – Šuvarić Valentin)

JEDANAESTERCI:

SLAVONIJA: Marošević Željko (+), Škorvaga Antun (+), Štigler Darko (-), Bešlić Igor (-), Perak Josip(-)

HAJDUK: Bjelobrk Ivan (+), Ljubić Marko (-), Bjelobrk Marko (-), Blažević Nikola (+), Jelenčić Patrik(+)

MARIO IVIĆ APSOLUTNI JUNAK PENALA, ČAK DVA OBRANJENA JEDANAESTERCA IGORU BEŠLIĆU

U utakmici bez puno pravih prilika, u prvom poluvremenu izdvajamo tek šansu gostiju u 26. minuti nakon što je Darko Veverec odlično proigrao Josipa Peraka, ali Mario Ivić fenomenalno brani udarac sa 5-6 metara.

Ipak Slavonija je najbliža bila pogotku u 74. minuti nakon što je Marko Bjelobrk srušio Igora Bešilća i tako skrivio jedanaesterac.

Bešlić je sam izveo najstrožu kaznu, ali Mario Ivić je opet nesavladiv.

Nije puno nedostajalo da su gosti bili kažnjeni zbog promašaja. U 80. minuti sjajan ubačaj Nikole Blaževića, na 10-ak metara čeka loptu Josip Džambić, topovski udarac, ali ravno u golmana Begovića.

Nakon jedanaesteraca Hajduk je slavio 3:2, nakon što Mario Ivić obranio tri jedanaesterca.

Dok je Mario apsolutni Hajdukov junak, u isto vrijeme Igor Bešlić veliki je tragičar utakmice. Naime, nakon što nije dao za vrijeme utakmice gol iz kaznenog udarca, jednako mu je Mario Ivić obranio i u raspucavanju.

FINALE:

BUDUĆNOST (GORJANI) – BSK (BEKETINCI) 3:1 (0:1)

BUDUĆNOST: Rukavina Tomica – Paradžik Jakov – Stojaković Teo – Grgić Željko – Perić Davor – Ručević Petar – Jukić Marko – Smolka Dani – Grgić Anto – Đuretković Vladimir – Keglović Đuro (Kadić Zoran – Gregić Mijo – Pajeska Josip – Solomun Matej – Brodar Zvonimir

BSK: Hnatek Slaven – Zdravčević Jakov – Hnatek Alen – Lučić Marin – Stanković Goran – Prevoznik Andrija – Katušić Luka – Rebić Bernard – Hnatek Luka – Pufler Ante – Lučić Matej (Tribuljak Anđelko – Hnatek Mario – Stanković Luka – Zegnal Mato – Paranus Pavo – Pajeska Tomislav – Farkaš Branimir – Hnatek Vjeko)

Strijelci: 0:1 Ante Pufler ((20.), 1:1 Marko Jukić (64.), 2:1 Dani Smolka (81.), 3:1 Dani Smolka (89.)

ANTE PUFLER SJAJNIM SLOBODNJAKOM BSK-u DONOSI PREDNOST

Bolju igru u prvom poluvremenu, a naročito u prvih pola sata Beketinčani su okrunili vodstvom, do kojeg su došli nakon sjajno izvedenog slobodnog udarca najboljeg igrača BSK-a Ante Puflera u 20. minuti.

Inače u prvom poluvremenu dosta problema su Gorjancima stvarali Pufler i Luka Hnatek.

Igra po zemlji, od noge do noge, naišla je na simpatije u publici, ali na odmor se otišlo sa minimalnih 0:1.

MARKO JUKIĆ I DANI SMOLKA ZA POTPUNI PREOKRET BUDUĆNOSTI I VELIKO SLAVLJE

Budućnost se lagano budila i u 64. minuti Marko Jukić poravnava rezultat na 1:1, nakon što je savlado odličnog golmana BSK-a Hnatek Slavena.

U 81. minuti 2:1 za Budućnost, lavovski dio posla napravio je Anto Grgić svojim bijegom pa Daniju Smolki na drugoj vratnici nije bilo teško savladati Hnateka.

Igrači BSK-a sve su karte bacili u napad pa je na kraju Dani Smolka to iskoristio i postavio konačnih 3:1.

Beketinčanima može ostati utjeha da su ostavili dobar dojam uz lijepu i dopadljivu igru, dok su Gorjanci dokazali da se upornošću može izvući i iz naizgled izgubljene utakmice.

DANI SMOLKA NAJBOLJI IGRAČ I STRIJELAC, MARIO IVIĆ NAJBOLJI GOLMAN

Za najboljeg igrača Memorijala proglašen je Dani Smolka (Budučnost – Gorjani), koji je ujedno i najbolji strijelac, dok je najbolji golman očekivano Mario Ivić (Hajduk).