Derbi opravdao očekivanja, Hajduk pokazao da pripada samom vrhu

Objavljeno: 24. 09. 2017.

Derbi 5. kola 2. ŽNL igrom je opravdao očekivanja, šteta je što se to ne može reći i za suca današnje utakmice.

Domaćin je dao dva gola, Hajduk nijedan, domaćinu tri boda za ostanak na vrhu, Hajduk nije planirao bod(ove) iz Josipovca, ali da je uzeo barem bod – zaslužio bi ga.

Sudac možda nije direktno utjecao na rezultat, ali je sa dva katastrofalna previda bitno otežao put do barem jednog boda.

Ipak idemo redom.

OMLADINAC: Galić, Goran Kristek, Tribuljak, Zvonimir Kocur, Kanisek, Domagoj Hulak (Smoljo), Denis Kristek, Brkić, Kuric (Josip Batorek), Batorek (Josip Hulak), Stuhli (Eling)

HAJDUK: Mario Ivić, Nikola Blažević (Ante Perak), Borna Blažeković, Matija Đambić, Marko Ljubić, Matej Rudnički, Alen Pitlović (Fabijan Šekerija), Matej Veselinović (Marko Stražanac), Ivan Ognjenović, Kristijan Ivić (Stjepan Đambić)

HAJDUK BOLJE STOJI NA TERENU
Uvodnih dvadesetak minuta obostrano se ušlo s jako puno respekta prema suparniku. Igralo se uglavnom između dva šesnaesterca, ali nipošto nezanimljivo. U žustroj i tvrdoj igri Hajduk se bolje snašao. Širokopoljčani su definitivno bolje stajali na terenu, domaćin ničim nije pokazao da bi ga se trebalo plašiti.

U tom vremenu za izdvojiti je slobodan udarac Josipovčana u 18. minuti, ali Mario Ivić lako otklanja prijetnju.

NOKAUTIRAN NIKOLA BLAŽEVIĆ – DOMAĆI IGRAČ BEZ SANKCIJA

I onda prva sporna situacija u 27. minuti.
U skoku za loptu Nikola Blažević je nokautiran laktom, sudac Novoselić dolazi do njega, vidi ogroman hematom na čelu (veličina manje jabuke) – međutim igrač Omladinca prolazi bez opomene.
Širokopoljačka klupa i publika u nevjerici protestiraju, ali odluka se ne mijenja.
Ubrzo nakon toga Blažević izlazi, nije sposoban nastaviti susret – ulazi Ante Perak.

Zaprijetio je domaćin u 35. minuti, ali golman Hajduka je spreman.

Širokopoljčani uzvraćaju odmah u sljedećem napadu, ali ni domaći golman ne spava. Borna Blažeković slobodan udarac sa gotovo 40 metara puca na gol, domaći golman Galić krajnjim naporom izbija loptu ispod vratnice.

Na kraju poluvremena kontra Hajduka, međutim udarac Mateja Rudničkog obrana Omladinca uspješno blokira.

DOMAGOJ HULAK DOVODI DOMAĆINA DO PREDNOSTI
Početak drugog povremena donio je domaćinu radost.
U 54. minuti nakon što se Ante Perak okliznuo, domaćin je s desne strane izveo kontranapad, kada povratnu loptu sa 12-13 metara Domagoj Hulak bez problema posprema u mrežu Hajduka – 1:0.

ŠIROKOPOLJČANI DOBRO I DALJE IGRAJU
Gol nije presjekao igrače Hajduka, nastavljaju s dobrom igrom.

U 60. minuti školska kontra Širokopoljčana.
Perfektna akcija Alen Pitlović – Stjepan Đambić – Matej Veselinović, ali na žalost Širokopoljčana udarac Mateja golman Galić brani.

SUDAC PROPUSTIO ISKLJUČITI HULAKA
I onda još jedna neshvatljiva greška suca.
U 75. minuti jedini strijelac dosadašnjeg tijeka utakmice Domagoj Hulak, opasnim startom na Mateja Rudničkog – gotovo mu je nogu slomio, pred očima suca, nije ni požutio. Čak su i domaćini zanijemili, jer Hulak je već bio opterećen žutim kartonom. Bilo kakva opomena značila je odlazak pod tuš, ali unatoč silnim protestima Širokopoljčana domaćin je prošao bez opomene.

ISKLJUČENJE FABIJANA ŠEKERIJE
Da apsurd bude veći, ubrzo nakon toga Širokopoljčani ostaju bez igrača manje.

Fabijan Šekerija za dva laka prekršaja prvo je požutio, pa odmah dobio i još jedan isključujući.

Širokopoljčanima je prekipjelo – sudac je umalo uništio jedan pravi derbi, odličnu utakmicu.

Na kraju su domaćini iz slobodnog udarca postigli još jedan gol (Smoljo, 95. minuta), ali više ništa nije bilo važno.