Derbi u Širokom Polju završio bez pobjednika u napetoj atmosferi

Objavljeno: 02. 09. 2020.

Hajduk i Slavonija iz Budrovaca odigrali su u Širokom Polju derbi 4. kola 2. ŽNL bez pobjednika.

ŠIROKO POLJE: Hajduk – Slavonija (Budrovci) 1:1 (0:0)

Sudac: Florijančić Slaven

HAJDUK: Ivić Mario – Blažević Nikola – Mišetić Antonio – Perak Ante – Ljubić Marko – Blažeković Borna – Drmić Mateo – Ognjenović Ivan (80. Džambić Kristijan) – Gurdon Stjepan – Đambić Stjepan (75. Bošković Ivan) – Šarić Stjepan

SLAVONIJA: Sito Jakov – Klepo Ivan – Zetović Marko – Tili Đuro – Kladarić Ivan – Sito Valentin – Nikolić Branko – Markić Stipo – Kolić Marin – Bunarkić Šimun (78. Antunović Tomislav) – Kladarić Željko

Strijelci: 1:0 Nikola Blažević (82. – 11 m), 1:1 Željko Kladarić (88.)

HAJDUK BOLJI U PRVOM DIJELU, ALI BEZ ADEKVATNE NAGRADE

Derbi se odigrao prema očekivanju, igralo se tvrdo i nervozno od samog početka.

Prvo poluvrijeme definitivno je proteklo u boljoj igri Hajduka, ali ta igra nije bila i nagrađena rezltatom.

Gosti iako su došli sa zastrašujućom gol razlikom (17:0) u prvom dijelu nisu zapucali ni jednom prema golu Hajduka.

Nije ni Hajduk imao puno izrazitih prilika, ali su Širokopoljci uz stalne napade i nekoliko pokušaja (Drmić, Ognjenović, Gurdon) bili puno opasniji.

OBRANA SLAVONIJE SPAŠAVA GOL IZBACUJUĆI LOPTU SA GOL CRTE

Najbliži vodstvu domaćini su bili u 18. minuti kada je nabačenu loptu Ivana Ognjenovića prebacio preko istrčalog golmana gostiju Borna Blažeković, ali sa gol crte je netko iz obrane Slavonije loptu izbacio i spriječio siguran gol.

Hajduk bolji, gosti bez udarca na gol, ali na poluvrijeme se otišlo s početnim rezultatom.

U DRUGOM DIJELU GOSTI BOLJI, ALI HAJDUK DOLAZI PRVI DO ŠANSE

Drugi dio gosti su sve bolje igrali i polako preuzimali konce igre u svoje ruke.

Unatoč tome opet je Hajduk došao do prve šanse, kada je ubačaj Nikole Blaževića propustio pretvoriti u gol glavom Ante Perak sa nekih 3-4 metra.

Igra se tvrdo, nervozno, ali gosti su kako vrijeme odmiče sve opasniji.

VELIKA NEISKORIŠTENA PRILIKA ŽELJKA KLADARIĆA I VODSTVO HAJDUKA

Kakvu je priliku propustio nakon greške Hajdukove obrane u 73. minuti napadač gostiju Željko Kladarić, kada se sjurio prema golu, ali je pokraj već svladanog Marija Ivića poslao loptu pokraj desne vratnice.

Ubrzo je stigla kazna.

Hajduk je poveo nakon što je udarac Stjepana Šarića netko iz obrane gostiju zaustavio rukom (napucana lopta u ruku).

Nikola Blažević ne griješi, i Hajduk od 82. minute ima prednost 1:0.

ŽELJKO KLADARIĆ ZA PODJELU BODOVA U ŠIROKOM POLJU

Gosti još više pojačavaju pritisak kako bi došli do poravnanja.

U 88. minuti nakon ubačaja sa strane Željko Kladarić postiže gol za Slavoniju 1:1.

Bez velike dileme i najrealniji rezultat utakmice.

Ali…

NEDOLIČNO PONAŠANJE

Neshvatljivo ponašanje strijelca (“nakon proslave gola gostujući igrač broj 19. vulgarno se i nesportski ponaša, te ga sudac isključuje iz igre – zapisano je od službenih osoba) gostiju donijelo mu je isključujući crveni karton.

Možda je još i gore napravio golman gostiju, koji je od svoga gola dotrčao pred domaću publiku sa istim istim vulgarnim gestama kao i strijelac gola.

?????

Izazvana publika je gotovo poludjela, prijetilo je da dođe do ekscesa.

DELEGAT, KOJA JE NJEGOVA ULOGA?

Gdje je bio delegat, koja je njegova svrha?

Golman gostiju kada je dotrčao pred publiku bio je ispred kućice delegata i napravio, to što je napravio.