Dračice u ovom trenutku prevelik zalogaj za Hajduk

Objavljeno: 25. 10. 2021.

U derbiju 10. kola 2. ŽNL Hajduk nije mogao do pobjede protiv bolje ekipe Dračica, koja je potpuno opravdala mjesto vodeće ekipe prvenstva.

ŠIROKO POLJE: HAJDUK – DRAČICE (ĐAKOVO) 0:2 (0:0)

Sudac: Mario Vuković

HAJDUK: Ivić Mario – Blažević Nikola – Mandić Igor (82. Džambić Ivan) – Veselinović Matej – Ivić Kristijan – Đambić Stjepan (65. Perak Luka) – Pongračić Karlo (20. Šekerija Ivo) – Žeravica Marijan – Perak Ante – Mamić Lovro – Jelečević Dominik

DRAČICE: Čolić Mario – Tadić Goran – Degmečić Ilija (88. Šarčević Tomislav) – Andričić Petar – Duvnjak Josip – Đurđević Renato – Lovrić Tihomir – Kokalović Ivan (76. Kušević Stjepan) – Andričić Marko (85. Lucijanić Stjepan) – Nikolić Zvonimir (80. Vragolović Domagoj) – Habada Ante (90. Doko Dario)

STRIJELCI: 0:1 Nikolić Zvonimir (53.), 0:2 Tadić Goran (58.)

OZLJEDA KARLA PONGRAČIĆA

Ipak je vodeća ekipa Dračica bila preveliki zalogaj za Širokopoljce.

Prvo poluvrijeme bila je to utakmica bez izglednih prilika, dosta opreza sa obje strane, većim posjedom gostiju, ali Hajduk je dobro stajao na terenu.

U 20. minuti nepredviđeni prvi veliki.problemi za domaćina.

Najbolji Hajdukov strijelac Karlo Pongračić osjetio je zatezanje u mišiću i nakon par trenutaka izašao je van.

Odmah se vidjelo da Hajduk to neće moći nadoknaditi. Ovoj ekipi Hajduka kada se igra ovakva utakmica to je bio ogroman hendikep.

Ipak prvi dio je završio početnim rezultatom.

BOLJI GOSTI SA DVA EKSPRESNA POGOTKA DO SLAVLJA

Odmah početkom drugog dijela gosti su sa dva ekspresna pogotka došli do sigurnog vodstva i zasluženo slavili u Širokom Polju.

U 53. minuti Zvonimir Nikolić povratnu loptu sa 5-6 metara šalje u mrežu domaćina za 0:1, a samo 5 minuta poslije sjajan prodor Gorana Tadića do samog gola Hajduka i još bolji udarac za 0:2.

HAJDUK NEMA ŠIRINU IGRAČA SA PUNO UTAKMICA U NOGAMA

Za ovakve utakmice Hajduk nema širinu igrača sa puno utakmica u nogama, ali ipak mladi igrači su pokazali da se svakako isplati čekati njihov sazrijevanje.

Gosti su mirno nakon vodstva priveli utakmicu kraju, a prema svemu viđenom ako ne budu ove godine prvaci onda će biti sami krivi.