Gašinčani pjevajući iz Širokog Polja

Objavljeno: 26. 03. 2017.

HOŠK iz Gašinaca opravdao je epitet najugodnijeg iznenađenja proljetnog dijela sezone.

Njihovu dobru formu osjetio je danas i Hajduk, gosti su pobijedili 2:1 i vraćaju se u Gašince pjevajući.

Vidjelo se od samog početka da se igrači HOŠK-a nikako nisu došli samo braniti u Široko Polje. Takvom filozofijom Gašinčani su prvi došli do prave prilike, ali ipak u vodstvo je došao Hajduk. Tomislav Obradović nabačenu loptu sa strane naklonom glave sproveo je u mrežu gostiju i vodstvo Hajduka 1:0. Do poluvremena igralo se živo, gosti su djelovali u napadu i dalje opasno, osobito iz kontranapada, ali rezultat je ostao 1:0.

U drugom poluvremenu potpuni preokret. HOŠK je izjednačio greškama Hajdukove smušene obrane, a dobrom igrom gosti su uspjeli doći i do drugog pogotka za pobjedničkih 2:1 u Širokom Polju.

Kod Širokopoljčana je danas bilo malo raspoloženih pojedinaca. Izostanak Damira Majera terena zbog kartona, ostavio je preveliku rupu u sredini terena.

Na kraju gosti zasluženo nose tri boda, a Hajduk je opet domaćin u sljedećem kolu.

Ekipa Šokadije iz Strizivojne dolazi ranjenom Hajduku.

Nimalo ugodno, ali Gašinčani su pokazali kada se vjeruje u nešto, može se.