09.09.2018

Hajduk do uvjerljive pobjede protiv dobrih Gašinčana

Uvjerljiva pobjeda Hajduka u 3. kolu 2. ŽNL nad jako dobrom ekipom HOŠK-a iz Gašinaca.

Široko Polje: Hajduk – HOŠK (Gašinci) 3:0 (1:0)

Hajduk: Mario Ivić – Kristijan Džambić (60. Patrik Jelenčić) – Nikola Blažević – Borna Blažeković – Ivan Bjelobrk – Marko Ljubić – Igor Mandić (85. Dario Meznarić) – Matej Rudnički – Ivan Ognjenović – Marko Bjelobrk – Matej Veselinović (85. Leo Vinko)

HOŠK: Borislav Grubešić – Ivica Novaković (46. Romario Henc) – Luka Kruljac (68. Tomislav Martinović) – Mihael Karalić – Igor Franjić – Josip Kust – Josip Čirko – Robert Hrgić – Domagoj Ivić (68. Stjepan Vomš) – Stjepan Milković (83. Alen Likić) – Danijel Rac

Strijelci: 1:0 Borna Blažeković (13.), 2:0 Matej Rudnički (76.), 3:0 Ivan Ognjenović (88.)

BORNA BLAŽEKOVIĆ POGAĐA, DOMAGOJ IVIĆ PROMAŠUJE
Gosti iz Gašinaca od samog početka dobro su stajali na terenu, na momente jako dopadljivom igrom dosta su stvarali problema Hajduku.
Ipak Hajduk dolazi do vodstva nakon što je Borna Blažeković iskoristio grešku obrambenih igrača, presjekao dodavanje, te se sjurio sam prema golu i sa nekih 13-14 metara iskosa prizemnim udarcem savladao Grubešića – 1:0.
Samo vodstvo nije stimulativno djelovalo na igrače Hajduka, naprotiv gosti redaju prilike.
Osim dva opasna dalekometna udarca (sa više od 30 m) Roberta Hrgića, dvije sjajne prilike imao je Domagoj Ivić za HOŠK.
Prvo je u 23. minuti dobro tukao glavom, ali zamalo promašuje. U 38. minuti nogom puca sa 5-6 metara, ovaj puta Ivan Bjelobrk izbija loptu iz gola.
Ni tu nije bio kraj gostujućim prigodama, u 43. minuti Ivica Novaković iz blizine je prekratak da ugura loptu u mrežu.
Hajduk u prvom poluvremenu gotovo bezopasan i podosta rastrgane igre, ali ipak odlazi na odmor sa vodstvom.

DOMAGOJ IVIĆ I DALJE ČASTI HAJDUK
Drugo poluvrijeme ponudilo je identičan nastavak.
Kakvu je priliku u 52. minuti promašio (opet) Domagoj Ivić, mogao je danas u crno zaviti Hajduk.
Sam se našao po sredini gola ispred golmana i prezimenjaka na golu Hajduka Marija Ivića, ali sa 5-6 metara potpuno neometan puca visoko preko gola.

MATEJ RUDNIČKI I IVAN OGNJENOVIĆ ZA UVJERLJIVU POBJEDU
Nakon toga počeo je i Hajduk prijetiti i dolaziti do svojih prilika.
Ipak susret je prlomila velika greška gostujuće obrane, kada poklon fantastičnim lobom Matej Rudnički koristi za povećanje vodstva – 2:0.
Bilo je još nekoliko prijetnji s obje strane, da bi nekoliko minuta prije kraja priču završio Ivan Ognjenović prizemnim udarcem sa 16 metara i pogotkom za 3:0.Bez velike igre, to se slažu na kraju i igrači Hajduka došlo se do uvjerljive pobjede.
Ovoga puta lopta je bila na strani Hajduka.
Gosti dobri, nakon ovakve igre nitko se nije začudio što su prije tri dana namučili Mladost iz Đak. Satnice u kupu.
Opet, umjetnički dojam se ne ocjenjuje, jer da bi se pobijedilo mora se dati gol i iz manje prilika.
Iako su bez boda, ne sumnjamo da će biti nagrađeni vrlo brzo za dobru i dopadljivu igru.

DANIJEL HODAK: MOŽEMO ŽALITI ZA PROPUŠTENIM PRILIKAMA, DOMAĆINU ČESTITAMO NA POBJEDI
Danijel Hodak, predsjednik HOŠK-a:
Fer i korektna utakmica, zaslužena pobjeda domaćin, a mi možemo žaliti za promašenim prilikama.
Puno ste promašili?
Je, puno smo promašili. Rezultat ne pokazuje pravo stanje, ali zaslužena pobjeda domaćina, i čestitam im na pobjedi.
Široko Polje je danas bilo sretnije i zasluženo su pobijedili.

IGOR MANDIĆ: NEĆEMO SE ZAVARAVATI REZULTATOM, NISMO BILI NA NIVOU
Igor Mandić, trener Hajduka:
Nećemo se zavaravati rezultatom, danas nismo bili na nivou. Očito je da se još nismo smirili nakon utakmice u Viškovcima. Čestitam Gašincima na odličnoj igri. Bili su čvrsti, organizirani i disciplinirani, i da su bili smireniji u nekim situacijama lako su mogli prelomiti utakmicu u svoju korist. Mi se okrećemo utakmici protiv Sloge, ako želimo ostvariti dobar rezultat moramo posložiti redove i sabrati se.