Hajduk i Sloga zajedno u humanitarnoj akciji ”Srcem za Adriana”

Objavljeno: 31. 03. 2019.

U okviru 17. kola 2. ŽNL danas su Hajduk i Sloga iz Koritne odigrali u Širokom Polju 2:2.

Prije osvrta treba istaknuti humanitarni dio današnje utakmice. Naime kao što je već mnogima poznato u Đakovštini NK Sloga iz Koritne i Centar Agoga iz Zagreba pokrenuli su humanitarnu akciju ”Srcem za Adriana”.

Naime radi se o prikupljanju sredstava za malog Adriana Jurjevića, kako bi mu se kupio komunikator kojim bi mogao doživjeti svoju okolinu.

ŠIROKO POLJE: HAJDUK – SLOGA (Koritna) 2:2 (2:2)

Sudac: Čota Filip

Hajduk: Ivić Mario – Blažević Nikola (50. Đambić Matija) – Blažeković Borna – Bjelobrk Ivan – Ljubić Marko – Rudnički Matej – Ognjenović Ivan – Đambić Stjepan – Bjelobrk Marko (32. Jelenčić Patrik) – Penava Marin (50. Mandić Igor) – Gurdon Stjepan (79. Horvat Mario)

Sloga: Polgar Goran – Talavanić Josip (46. Vidić Danijel /87. Babić Marko/) – Gradištanac Marijan – Marić Krunoslav – Nikolić Andrej – Josipović Ivan – Matošević Marijan (52. Romac Mihael) – Vragolović Domagoj – Josipović Goran – Romac Ivan (89. Sremac Marko) – Štefančić Antun

Strijelci: 1:0 Gurdon Stjepan (19.), 1:1 Josipović Ivan (37.), 1:2 Gradištanac Marijan (42.), 2:2 Ognjenović Ivan (45+1)

SVE JE RIJEŠENO U PRVOM POLUVREMENU

Prvih petnaestak minuta igre Hajduk je bio osjetno bolji takmac, ali nije uspio stvoriti ozbiljniju priliku. Ne samo što Širokopoljci nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti gol Sloge, nego su gosti došli prvi do prave prilike u 16. minuti nakon što je Štefančić glavom prebacio gol Hajduka sa 5-6 metara.

Dvije minute poslije Vragolović opasno prijeti Hajduku, ali iskosa sa ruba peterca pogađa vanjski dio mreže.

I onda Hajduk nakon bijega Gurdona u 19. minuti dolazi do vodstva, omiljena pozicija Hajdukovog napadača, jedan na jedan sa protivnikom i puno prostora – 1:0.

Skraćeni korner za Vragolovića u 37. minuti, Ivan Josipović majstorski skreće loptu sa prve stative u suprotni kut – 1:1.

U 42. minuti nova majstorija Vragolovića, uz korner liniju izigrao je  Hajdukove braniče i prizemnim udarcem “natjerao” Gradištanca da samo podmetne nogu za – 1:2.

Hajduk u sudačkoj nadoknadi ipak stiže do poravnanja. Nakon što Ivan Ognjenović izveo slobodan udarac, netko od gostujućih braniča dodiruje loptu i vara golmana Polgara, na odmor se ide sa 2:2.

GURDON PRIJETI, ALI NE ZAOSTAJE NI DVOJAC GOSTIJU, VRAGOLOVIĆ I ŠTEFANČIĆ

Drugi dio krenuo je sa prilikom Hajduka, nakon što je udarac Gurdona golman gostiju nogom obranio.

U 64. minuti opet je Stjepan Gurdon u prilici, ali puca glavom sa 5-6 metara preko gola.

Kakvu je priliku imao Stjepan Gurdon u 71. minuti, ali iz blizine puca slabo u naručje golmana.

Osovina Vragolović – Štefančić jako je mučila Hajdukovu obranu danas, tako je u 78. minuti Vragolović sjajno izbacio Štefančića, ali udarac sa 5-6 metara Mario Ivić brani nogom.

Bilo je još pokušaja s obje strane do kraja utakmice, ali rezultat je ostao iz prvog poluvremena – 2:2.