Hajduk još jednog vodećeg imao na konopcima, ali u Širokom Polju ostao samo bod

Objavljeno: 01. 10. 2017.

Derbi 6. kola 2. ŽNL odigran je danas u Širokom Polju između Hajduka i Slavonije iz Punitovaca.

Mi da imamo gol igrača, danas bi bili među prve dvije ekipe i najozbiljniji kandidat za prvaka – ovo su riječi trenutno najvjerojatnije najboljeg igrača Širokopoljčana, neprelaznog zapovjednika Hajdukove obrane Marka Ljubića, poslije odigranog današnjeg derbija.

I u pravu je, Hajduk igra odlično, ali da bi dobra igra bila adekvatno nagrađena potrebno je dati gol(ove).
Bodova za umjetnički nema.
Nakon odigrane utakmice protiv dvije vodeće ekipe, VELIKI ŽAL ostaje što se nije našao igrač koji će lakoćom pospremiti brojne prigode Širokopoljčana.

Nakon nesretnog poraza u Josipovcu, što tek reći za današnju utakmicu. Umjesto da su masakrirali vodeću ekipu (osobito 1. poluvrijeme), igrači Hajduka su iščupali jedan bod.
Gosti su iz igre uputili prvi ozbiljan udarac u okvir gola u 93. minuti, i to nakon slobodnog udarca!!!!!

HAJDUK: Mario Ivić – Nikola Blažević – Borna Blažeković – Matija Đambić – Marko Ljubić – Igor Mandić – Matej Rudnički (Marko Stražanac) – Alen Pitlović (Ante Perak) – Matej Veselinović (Stjepan Đambić) – Ivan Ognjenović – Kristijan Ivić (Nikola Džambić)

SLAVONIJA: Domagoj Marinović – Petar Poljarević (Ivan Perić) – Darko Veverec – Stjepan Maričić – Darko Štigler (Marko Peša) – Josip Vranić – Dražen Perak (Ivan Stipanović) – Antun Štefančić – Marko Bjelobrk – Antun Škorvaga (Goran Uzelac) – Ivan Vinko

HAJDUK REDA PRILIKE KAO NA TEKUĆOJ VRPCI
Igralo se od početka žustro s obje strane. Gosti su u 10. minuti prvi pokušali zaprijetiti, ali sve je ostalo na pokušaju – udarac preko gola.

Odmah Hajduk uzvraća preko Mateja Veselinovića, čiji udarac u donji kut sa 15 metara gostujući golman Marinović brani.

U 16. minuti dva Mateja (Rudnički i Veselinović) izigrali su obranu gostiju, Rudnički sam pred golmanom sa desetak metara šalje loptu visoko preko gola. Šansa utakmice otišla je u vjetar.

I danas odlični Marko Ljubić nakon slaloma, dijagonalom izbacuje Mateja Veselinovića u čistu šansu, međutim loše primanje lopte i još jedna šansa je propala.

Hoće li stići kazna za promašaje?
Naravno da hoće, kao i uvijek u nogometu.

GOSTI NEMAJU PRILIKA, ALI KORNER JE DOVOLJAN ZA VODSTVO
Gosti su izveli korner u 23. minuti, Josip Vranić sam sa nekih 6-7 metara glavom neobranjivo pogađa ispod Marija Ivić 0:1.

Širokopoljčani ne staju, ali i dalje samo redaju prilike, a to se u nogometu ne broji.

PRILIKA RUDNIČKOG, VESELINOVIĆA, BLAŽEKOVIĆA
Odmah u sljedećoj minuti (24.) prodor Mateja Veselinovića do peterca, povratna lopta uz gol crtu – kasni onaj drugi Matej (Rudnički), centimetri su nedostajali da stigne podmetnuti nogu i skrenuti loptu u praznu mrežu.

Igrala se 32. minuta, slalom Borne Blažekovića kroz sredinu, odličan udarac sa 20-ak metara, ali točno u golmana.

U 38. minuti još jedna velika prilika Širokopoljčana.
Matej Veselinović iščeprkao je loptu braničima Slavonije i izbio sam pred golmana, međutim spetljao se i Marinović padom u noge hvata loptu.

Sijaset širokopoljačkih prilika, ali glava Vranića je bila dovoljna za prednost gostiju na poluvremenu.

Šteta, šteta, šteta…

DRUGO POLUVRIJEME JOŠ VEĆI PRITISAK HAJDUKA
Drugo poluvrijeme Širokopoljčani su krenuli još odlučnije po gol, dok neuvjerljivi gosti nastoje da što bezbolnije prođu Široko Polje.
Hajduk kroz igru dolazi do prilika, ali gola nema.
Tako je u 58. minuti na 17. metara srušen Rudnički, slobodan udarac Ivan Ognjenović za malo promašuje spoj grede i stative.

Na poluvremenu je Alena Pitlovića zamijenio Nikola Džambić, i umalo se proslavio. U 68. minuti prošao je odlično s desne strane, ali loptu ubačenu uz gol crtu opet nema tko pospremiti u gol.
I konačno su Širokopoljčani došli do slavlja.

STJEPAN ĐAMBIĆ ZA VELIKO SLAVLJE ŠIROKOPOLJČANA
Slobodan udarac na nekih 30-ak metara, iskosa s lijeve strane izveo je Ivan Ognjenović. Oštru nabačenu loptu Stjepan Đambić samo je okrznuo da promijeni smjer – sasvim dovoljno za veliko slavlje na stadionu Hajduka 1:1, tako se to radi. Igrala se 70. minuta.

U 75. minuti još jedan odličan udarac Borne Blažekovića sa dobrih 25 metara, gostujući golman Marinović vršcima prstiju skreće preko grede.

Hoće li Hajduk opet biti kažnjen za promašaje, nije puno nedostajalo da se i to dogodi.

Blijedi gosti zamalo su u sudačkoj nadoknadi došli do pobjede.
Prvi udarac u okvir gola nakon slobodnog udarca uputio je Goran Uzelac u 93. minuti, ali Mario Ivić odličnom obranom ostavlja barem bod u Širokom Polju.