Hajduk šesticom ispratio Selčane, ali svejedno nije zasjeo na prvo mjesto

Objavljeno: 26. 08. 2018.

Hajduk je novu sezonu otvorio sjajno, goste iz Selaca Đakovačkih poslali su kući sa punom mrežom, čak 6:0 za odlično izdanje Hajduka. Unatoč visokoj pobjedi, Hajduk nije na vrhu, ludo kolo ponudilo je nekoliko visokih rezultata: Omladinac (Josipovac) – Radnički (Viškovci) 9:0, Budućnost (Gorjani) – Dinamo (Trnava) 8:0, Dračice (Đakovo) – Mladost (Ivanovci) 5:0 – ludi rezultati, ludo kolo…

HAJDUK – OMLADINAC (SELCI ĐAK.) 6:0 (4:0)

Hajduk: Ivić Mario – Džambić Kristijan (60. Jelenčić Patrik) – Blažević Nikola – Blažeković Borna – Bjelobrk Ivan – Ljubić Marko – Mandić Igor (64. Vinko Leo) – Ognjenović Ivan (82. Mejdanac Marko) – Gurdon Stjepan (86. Meznarić Dario) – Bjelobrk Marko – Veselinović Matej (80. Horvat Mario)

Omladinac: Kovačić Matej – Aščić Zvonimir – Aščić Tomislav – Vardić Marko – Jelačić Krešo – Mikloš Mario – Vrtarić Kristijan – Ivić Božidar – Bagarić Ante – Brataljenović Danijel (81. Vardić Stjepan) – Vardić Stjepan (88. Nađ Antonio)

Strijelci: 1:0 Veselinović Matej (15.), 2:0 Bjelobrk Marko (25.), 3:0 Mandić Igor (30.), 4:0 Gurdon Stjepan (34.), 5:0 Blažeković Borna (59.), 6:0 Gurdon Stjepan (66.)

HAJDUK ZA POLA SATA RIJEŠIO OMLADINAC
Odlična utakmica igrača Hajduka danas, bez slabog pojedinaca, nagrada je na kraju stigla u visokoj, uvjerljivoj pobjedi na otvaranju prvenstva.
Već nakon pola sata gosti su bilo razbijeni, Hajduk je vodio već tada 4:0.
Načeo ih je Matej Veselinović u 15. minuti, a rješenje utakmice već nakon pola sata golovima su potvrdili Marko Bjelobrk (2:0), Igor Mandić (3:0) i Stjepan Gurdon (4:0).
Pola sata igre i sve je bilo gotovo, s tim rezultatom otišlo se i na odmor.

GOSTI SA PUNOM MREŽOM MOGU BITI JOŠ I ZADOVOLJNI
Ako je za pola sata pobjednik riješen, za sat vremena Hajduk je potpuno završio utakmicu i dodatno napunio mrežu Omladinca.
U 59. minuti Borna Blažeković postiže gol za 5:0, a u 66. minuti drugim golom Stjepan Gurdon razbija do kraja goste za na kraju konačnih 6:0.

Nakon svega gosti mogu biti zadovoljni sa rezultatom, jer što reći kada im je nakon ovakvog poraza golman bio najbolji igrač na utakmici.
Hajduk odličan, Matej Veselinović gol i dvije asistencije, Stjepan Gurdon dva gola i asistencija, Igor Mandić gol i asistencija, te po pogodak Borne Blažekovića i Marka Bjelobrka – raduje širina, Hajduk prijeti sa svih strana, ali najviše raduje da Hajduk izgleda kompaktno, kao ekipa.
Iduće kolo Širokopoljci idu u Viškovce, ranjenom Radničkom (danas izgubili katastrofalno u Josipovcu), ako izađu sa ovakvim gardom na utakmici, za očekivati je još jedno dobro izdanje.

Trener Hajduka Igor Mandić:
Bilo je odlično danas. Nemam što reći, svi su bili kao jedan i onda rezultat ne može izostati.
Od početka smo se postavili kako treba, izašli visoko i spustili loptu.
Unatoč lošem vremenu, zahvalio bih se našim navijačima, bili su naš 12. igrač unatoč groznom vremenu.