Hajduk stepenicu do samog vrha

Objavljeno: 08. 11. 2020.

U 14. kolu 2. ŽNL Hajduk je pobjedom protiv Budućnosti iz Gorjana stigao na diobu prvog mjesta sa Slavonijom iz Budrovaca, Budrovčani imaju bolju gol razliku, ali i utakmicu manje.

ŠIROKO POLJE: Hajduk – Budućnost (Gorjani) 3:1 (2:0)

Sudac: Bešlić Jozo

Hajduk: Ivić Mario – Blažeković Borna – Šarić Stjepan (81. Vinko Leo) – Ljubić Marko – Mišetić Antonio – Rudnički Matej (59. Đambić Stjepan) – Ognjenović Ivan (73. Mamić Lovro) – Gurdon Stjepan – Labak Antonio – Bošković Ivan – Džambić Kristijan

Budućnost: Bunoza Marko – Bilušić Luka – Jukić Marko – Paradžik Jakov – Grgić Željko – Gregić Mijo – Penava Antonio – Grgić Anto – Babić Domagoj (45. Perić Hrvoje) – Pavić Matej (52. Mikulandra Matej) – Ručević Petar

Strijelci: 1:0 Gurdon Stjepan (1.), 2:0 Rudnički Matej (6.), 3:0 Blažeković Borna (70.), 3:1 Penava Antonio (82.)

Ranim vodstvom Hajduk je utakmicu od samog početka usmjerio prema željenom cilju, a to je osvajanje tri boda.

U prvih desetak minuta Hajduk je stekao lijepu prednost (2:0) golovi Stjepana Gurdona i Mateja Rudničkog.

Nakon što je pred kraj prvog poluvremena golman gostiju isključen, gostima je trebao pothvat da bi nešto više napravili u Širokom Polju.

Kada je sredinom drugog dijela Borna Blažeković digao rezultat na 3:0 i ono malo nade kod gostiju su potonule.

Tek je Antonio Penava pred kraj počasnim golom za 3:1 uljepšao rezultat za Gorjance.

Hajduk sa tri boda i rezultatima koji su mu išli na ruku gleda gotovo sa samog vrha na 2. ŽNL.