Hajduk tri puta stizao vodstvo gostiju i na kraju ipak uhvatio bod

U 2. kolu 2. ŽNL Hajduk i Mladost iz Ivanovaca odigrali su 3:3.

HAJDUK: Fabijan Šekerija – Borna Blažeković – Marko Ljubić – Matej Rudnički – Ante Perak – Ivan Ognjenović – Kristijan Ivić (Nikola Džambić) – Igor Mandić – Alen Pitlović (Patrik Jelenčić) – Marko Stražanac (Josip Pavlović) – Stjepan Đambić

MLADOST: Josip Slavić – Toni Karas – Nikola Andrić – Josip Bauer – Mario Išasegi – Josip Lulić – Zlatko Aničić (Goran Išasegi) – Ivan Krizmanić (Ivan Kos) – Tomislav Bašić (Ivan Išasegi) – Ivan Lulić (Darin Gidanjek) _ Damir Andrić

Već u 6. minuti gosti dolaze do vodstva.
Neodlučnost Hajdukove obrane i golmana koristi Tomislav Bašić i glavom s pet metara ničiju loptu šalje iza leđa Fabijana Šekerije, koji je bio danas na golu Hajduka 0:1.

Međutim nisu gosti dugo držali vodstvo.
U 13. minuti jedan od obrambenih gostujućih igrača nespretno igra rukom u svom šesnaestercu – penal za Hajduk, koji Ivan Ognjenović sigurno pogađa za 1:1.

Igralo se dosta rastrgano, Hajduk je pokušao napraviti pritisak, dok su gosti vrebali i čekali nekakvu kontru ili polukontru.

Ipak Hajduk dolazi u 26. minuti do velike prilike. Čak dvojica Hajdukovih igrača, Alen Pitlović i Ivan Ognjenović, izašla su sami pred gol Mladosti, međutim čini se da se nisu mogli dogovoriti tko da ugura loptu u gol, pucaju pokraj praznog gola sa 6-7 metara.
Ovo je bilo uistinu nemoguće promašiti.

Kao što i biva u nogometu, kazna stiže.
Na izmaku prvog poluvremena, u 43. minuti, opet smušena reakcija Širokopoljčana na svom petercu, ovoga puta to koristi Zlatko Aničić i Mladost odlazi na odmor s prednošću 1:2.

Odmah na početku drugog poluvremena (48.minuta), Alen Pitlović iskosa sam dolazi pred gostujućeg golmana Slavića, ali umjesto u gol puca u golmana.
Svejedno Hajduk brzo stiže do poravnanja.
U 54. minuti slobodan udarac za Hajduk, iskosa s desne strane izvodi Ivan Ognjenović, šalje loptu na drugu stativu gdje utrčava Hajdukov kapetan Igor Mandić i u padu glavom šalje loptu u mrežu 2:2.

Ni tu nije kraj Hajdukovim mukama.
U 66. minuti gosti opet vode. Bio je to i najljepši potez utakmice, kada je Toni Karas iskosa s lijeve strane, sa nekih 20-ak metara pogodio pod gredu nemoćnog Fabijana Šekerije i novo vodstvo Ivanovčana 2:3.

Širokopoljčani do kraja stišću i traže barem poravnanje, dok gosti opasnim kontrama pokušavaju riješiti utakmicu.

Konačno Širokopoljčani pred kraj utakmice (87. minuta) uspijevaju opet nakon ubačaja sa strane, drugim golom Igora Mandića poravnati na 3:3.

Svakome po bodom, po svemu viđenom i najrealnije.

Hajduk u 3. kolu gostuje u Đakovačkim Selcima gdje igra protiv Omladinca, dok Mladost u Ivanovcima čeka HOŠK iz Gašinaca.