Ivan Ognjenović okrenuo Šokadiju

Objavljeno: 22. 09. 2019.

U 5. kolu 2. ŽNL Hajduk je u Širokom Polju došao do vrijedne pobjede nad Šokadijom iz Strizivojne.

ŠIROKO POLJE: Hajduk – Šokadija (Strizivojna) 3:2 (1:1)

Sudac: Vuković Mario

Hajduk: Ivić Mario – Blažević Nikola (73. Šušak Mario) – Perak Ante – Bjelobrk Ivan – Ljubić Marko (53. Penava Marin) – Mandić Igor (57. Rudnički Matej) – Ognjenović Ivan – Džambić Josip (81. Džambić Kristijan) – Zetović Marko (78. Stipić Marko) – Gurdon Stjepan – Bjelobrk Marko

Šokadija: Šen Tomislav – Asić Marko – Asić Antonio – Damjanović Josip – Vidović Ivica – Rendulić Nikola (71. Rendulić Tomislav) – Damjanović Josip – Andrijević Ante – Gavrić Mario – Degmečić Ilija – Matić Ivan

Strijelci: 1:0 Gurdon Stjepan (8.), 1:1 Degmečić Ilija (14.), 1:2 Andrijević Ante (56.), 2:2 Ognjenović Ivan (62.), 3:2 Ognjenović Ivan (69. KU)

STJEPAN GURDON OPET STRIJELAC

U utakmici punoj preokreta na kraju je Hajduk zasluženo došao do pobjede.

Rano vodstvo od 1:0 već u 8. minuti, strijelac Stjepan Gurdon, kao da je zbunilo domaćina.

Gosti su zaigrali bolje i kao posljedica toga došli su vrlo brzo do izjednačenja. Nakon odličnog udarca iskosa, Ilija Degmečić pogađa suprotni kut Hajdukova gola za poravnanje rezultata 1:1.

Do kraja poluvremena gosti su čak opasnije prijetili, dok je Hajduk djelovao dosta nepovezano, ali ipak se otišlo na odmor bez prednosti jednog od takmaca.

EUROGOL ANTE ANDRIJEVIĆA PONIŠTIO IVAN OGNJENOVIĆ ZA PUN PLIJEN HAJDUKA

Otvaranje drugog dijela bilo je samo nastavak onog što smo vidjeli u prvom dijelu – tvrda i obostrano nervozna igra.

U 60. minuti sa 20-ak metara sjajno je odapeo Ivan Ognjenović, ali golman Šokadije Tomislav Šen vadi loptu iz gornjeg kuta.

Maestralna obrana gostujućeg golmana.

Dvije minute poslije potez utakmice Ante Andrijevića, sjajnim udarcem sa 30-ak metara raspalio je i pogodio gornji kut Marija Ivića. Hajdukov golman nije imao nikakve šanse. Bez sumnje gol koji bi konkurirao za najgol sezone – 1:2.

Nisu Širokopoljcima “potonule sve lađe”, nego su jurnuli po izjednačenje.

Samo 6 minuta nakon zaostatka Ivan Ognjenović iz gužve pogađa desni kut za 2:2, a ubrzo nakon opravdano dosuđenog kaznenog udarca (igranje rukom igrača Šokadije) Ivan Ognjenović i iz kaznenog udarca pogađa za konačnih 3:2 (69. minuta).

Bilo je još nekoliko prilika na obje strane, ali na kraju je završilo sa rezultatom iz 69. minute.