Još jedna velika utakmica Mateja Rudničkog

Objavljeno: 25. 03. 2018.

U 16. kolu 2. ŽNL Hajduk je u Širokom Polju pobijedio Omladinac iz Đakovačkih Selaca 1:0, golom Mateja Rudničkog.

Iz Hajduka su prije utakmice sigurno očekivali potvrdu dobre igre i pobjede u Ivanovcima, dok su gosti zasigurno htjeli u Širokom Polju pokazati zašto drže četvrtu poziciju na tablici.

HAJDUK: Ivić Mario – Blažević Nikola – Blažeković Borna – Ljubić Marko – Rudnički Matej (68. Mandić Igor) – Pitlović Alen – Đambić Stjepan (90. Jelenčić Patrik) – Džambić Nikola (56. Bakić Saša) – Perak Ante – Veselinović Matej – Ognjenović Ivan

OMLADINAC (Đakovački Selci): Kovačić Matej – Aščić Zvonimir (80. Bilić Josip) – Jelačić Krešo – Mikloš Mario – Matekalo Marko – Bjelobrk Ivan – Vardić Borna – Ivić Božidar (85. Turić Leonard) – Davidović Vladimir – Vrtarić Kristijan – Vardić Stjepan (46. Brataljenović Daniel)

STRIJELCI: 1:0 Matej Rudnički (51. minuta)

ODLIČNI GOLMAN GOSTIJU KOVAČIĆ ČUVA NULU U ŠIROKOM POLJU
Hajduk nije od početka pritisnuo svim snagama, očito se respektirao gostujući visok plasman.
Svejedno već u 5. minuti prva prilika za Hajduk. Nakon slobodnog udarca Mateja Veselinovića Rudnički vrhom kopačke zamalo vara golmana, ali Kovačić odlično brani.
Nakon toga igralo se uglavnom na sredini terena.
Matej Rudnički (a tko bi drugi) opet je zaprijetio u 16. minuti, opet je gostujući golman Kovačić pobjednik.
U 25. minuti Nikola Džambić gura u priliku Mateja Veselinovića, Kovačić pravodobnim izlaskom još jednom ne dozvoljava nikakve neugodnosti.
Povukao je u 35. minuti Ivan Ognjenović sa pola igrališta loptu sve do šesnaesterca gostiju, odličan udarac – lopta odlazi nekoliko centimetara preko grede.
Hajduk pritišće, ali nepreciznost i golman Kovačić glavni su uzroci što je još uvijek 0:0.
Do kraja poluvremena bilježimo pokušaje Ognjenovića, Stjepana Đambića i za kraj Mateja Rudničkog, ali Kovačić u nekoliko navrata sjajno brani.

VEZA OGNJENOVIĆ-RUDNIČKI-PITLOVIĆ NOSI IGRU HAJDUKA

Drugo poluvrijeme Hajduk je zaigrao još bolje.
Vezni red Ognjenović-Rudnički-Pitlović možda je odigrao i najbolju utakmicu u ovom prvenstvu. Potvrda njihove odlične igre svakako su brojne šanse koje je Hajduk stvorio kroz igru.
U 50. minuti potegao je Alen Pitlović iskosa sa 16 metara, kada su loptu svi vidjeli u golu sjajni Kovačić još jednom fantastično brani i odbija loptu u korner.
Ali baš taj korner je ispao koban za Selčane.

SVEPRISUTNI MATEJ RUDNIČKI ZA VODSTVO HAJDUKA
Ubačenu loptu na peterac iz gužve prsima je ugurao Hajdukov motor koji ne staje – Matej Rudnički za 1:0.
Plete mrežu Hajduk oko gola Omladinca i dalje.
Krasna akcija Ivan Ognjenović-Matej Veselinović-Stjepan Đambić, da bi ovaj zadnji za malo promašio veliku priliku za Hajduk u 58. minuti.
68. i 69. minuta donose velike prilike opet za Stjepana Đambića.
Prvo je zakasnio na 5-6 metara podmetnuti nogu da skrene loptu u mrežu, da bi u nastavku akcije odlično tukao glavom  – ali lopta opet ne sluša Stjepana. Odlazi nekoliko centimetara pokraj stative u gol aut.
Zadnjih petnaestak minuta nije bilo većih prilika, gosti su pokušali organizirati nekakvu kontru, ali ništa ozbiljnije nisu napravili.
Utakmicu su završili bez ozbiljnijeg udarca prema golu Hajduka.