Kišna rapsodija Hajduka u režiji vodećih strijelaca – Gosti unatoč visokom porazu dobro i prošli

Objavljeno: 06. 11. 2021.

U 12. kolu 2. ŽNL Hajduk je visoko porazio goste iz Mandićevca, ali osim rezultata domaće navijače sigurno raduje sjajna igra njihovih ljubimaca.

ŠIROKO POLJE: HAJDUK – VINOGRADAR (Mandićevac) 4:0 (2:0)

Sudac: Krnić Vedran

Hajduk: Ivić Mario – Blažević Nikola – Peša Marko (82. Vinko Leo) – Veselinović Matej – Đambić Stjepan (75. Lučić Patrick) – Pongračić Karlo (82. Perak Luka) – Žeravica Marijan – Perak Ante – Mamić Lovro (77. Šekerija Ivo) – Jelečević Dominik – Mandić Igor (88. Džambić Ivan)

Vinogradar: Kovačević Renato – Toman Denis – Grgačević Gabrijel – Hamzić Mateo (75. Grgović Kristijan) – Brajković Stablek – Kerovec Antonio – Fehir Josip – Premužić Igor (77. Getoš Manuel) – Fehir Dražen – Kolarik Zvonimir – Fehir Zdravko

STRIJELCI: 1:0 Veselinović Matej (2.), 2:0 Pongračić Karlo (6.), 3:0 Pongračić Karlo (63.), 4:0 Veselinović Matej (89.)

NOKDAUN MATEJA VESELINOVIĆA I KARLA PONGRAČIĆA

Gledatelji koji su navikli na knap dolaziti gledati utakmice danas su ostali poprilično zakinuti.

Naime, od četiri gola Hajduka vrlo lako moglo im se dogoditi da su vidjeli samo pola.

Nakon 120 sekundi igre Stjepan Đambić je loptom izbacio Mateja Veselinovića u izglednu priliku, doduše nešto iskosa, ali jedan od najboljih igrača domaćina ove polusezone sjajno pogađa oštrim udarcem gol gostiju, lopta se zakoprcala u mreži za 1:0.

Nije moglo ljepše otvaranje utakmice za Širokopoljce.

Ili ipak je.

Matej Veselinović

U 6. minuti nabačenoj lopti Mateja Veselinovića samo je lagano glavom smjer promijenio Karlo Pongračić, majstor za ničije lopte i već je bilo 2:0 za Hajduk.

Sjajna reakcija Karla Pongračića i još ljepši pogodak.

Gosti su bili u nokdaunu već na otvaranju utakmice.

Domaćin je odigrao prvi dio kao u transu.

Rano vodstvo, odlična igra, još nekoliko vrlo, vrlo izglednih prilika, na stadionu Hajduka svi su bili presretni – naravno osim gostiju, koji u prvom poluvremenu nisu napravili ništa.

MARIJAN ŽERAVICA KAO VINO

U drugom dijelu ekipa Vinogradara krenula je kao da nešto promijeni i uvede utakmicu u nemirne vode.

Desetak minuta imali su inicijativu i tražili nekakvu šansu, ali obrana Hajduka na čelu sa danas izvanrednim Marijanom Žeravicom lako je otklonila potencijalne opasnosti već u samom začetku.

Marijan Žeravica kao vino, još jedan dokaz da nema starih i mladih igrača – nego dobrih i loših.

Marijan Žeravica

KADA JE HAJDUKU MUKA, KARLO TRESE PROTIVNIČKE MREŽE UMJESTO KONZUMIRANJA BIJELOG LUKA

Pod hitno je trebalo srezati krila gostima, a za to je svakako najbolje dati sve ovlasti prvom strijelcu Karlu Pongračiću, kako nešto ne bi po zlu krenulo.

Kada je Hajduku muka, Karlo trese protivničke mreže umjesto konzumiranja bijelog luka.

Bijeg Pongračića u 63. minuti, majstorski gađa iskosa suprotni kut, na semaforu svijetli uvjerlljivih i sada sigurnih 3:0.

Karlo Pongračić

Odlična partija Širokopoljaca, sjajno izdanje cijele ekipe.

U 10 odigranih utakmica Karlo Pongračić postigao je 9 golova – RESPECT.

Kao što se i očekivalo, nakon toga gosti su izgubili volju za stizanjem rezultata.

MATEJ VESELINOVIĆ I KARLO PONGRAČIĆ PRVI STRIJELCI HAJDUKA

Uz još nekoliko dobrih prilika Hajduk je mogao sve podebljati sa uvjerljivijim vodstvom, ali i ovako je sve bilo odlično.

U 89. minuti Hajduk je dobio čak dva vodeća strijelca lige. Nakon što je Matej Veselinović postigao svoj drugi gol za 4:0, time se ujedno izjednačio sa Karlom Pongračićem svaki sa 9 golova najbolji su strijelci Hajduka.

LOVRO MAMIĆ – SADAŠNJOST I BUDUĆNOST HAJDUKA

Odlična utakmica Hajduka, dosadna kiša kao da je domaćinu punila akumulatore a ne da ih je sputavala.

Užitak je bilo danas gledati dobru partiju MOMČADI HAJDUKA, ali uz dva strijelca treba spomenuti ipak i još tinejdžera, Lovru Mamića – taj mladac nije samo budućnost Hajduka, nego i sadašnjost, sa svim karakteristikama da bude vođa vrlo brzo.