04.08.2018

Klasa Mateja Rudničkog odvela Hajduk u finale “Memorijala”

U prvoj utakmici 3. Memorijalnog turnira “Ivan Lončarević” Hajduk je golovima Mateja Rudničkog pobijedio Ratar (Piškorevci), i postao prvi finalist sutrašnjeg finala.

Hajduk: Ivić Mario – Blažević Nikola – Ljubić Marko – Mandić Igor – Rudnički Matej – Duspara Pero – Gurdon Stjepan – Ognjenović Ivan – Horvat Mario – Bjelobrk Marko -Veselinović Matej (Zeko Nikola – Đambić Matija – Šušak Mario – Jelenčić Patrik – Vinko Leo)

Ratar: Barić Mladen – Rakušić Petar – Peradinović josip – Bošnjaković Ivan – Horvat Ivica – Liščević Damir – Mišević Marin – Blaškić Dino Mišić Josip – Bekić Dean – Bala Antonio (Galić Matija – Batinić Zoran – Marinović Matej – Vukadin Josip – Križanović Mario)

Strijelci: 1:0 Matej Rudnički (32.), 1:1 Dino Blaškić (38.), 2:1 Matej Rudnički (67.)

BEKIĆ ŠTEDIO HAJDUKA – RUDNIČKI DO PREDNOSTI, BLAŠKIĆ PONIŠTIO
Po izuzetno sparnom i vrućem vremenu Hajduk i Ratar odigrali su sasvim dopadljivu utakmicu.
Hajduk je poveo u 32. minuti golom Mateja Rudničkog, ali je prije toga u dva navrata Dean Bekić “štedio” Hajduk, kada je u dva navrata izlazio sam pred gol domaćina.

Vodstvo Hajduka potrajalo je tek 6 minuta, nakon što je Dino Blaškić izjednačio u 38. minuti na 1:1.

Do kraja poluvremena bilo je još nekoliko pokušaja s obje strane, ali na zasluženi odmor otišlo se bez prednosti.

FENOMENALNI MATEJ RUDNIČKI I ODLIČNI MARKO BJELOBRK
drugo poluvrijeme igralo se  dosta otvoreno s obje strane, ali dojam je bio da je Hajduk za nijansu bolje stajao drugu dionicu.
Iako, prilika je bilo za obje ekipe da dođu do promjene rezultata.
Rješenje utakmice došlo je u 67. minuti, nakon što je danas jako, jako dobri  Marko Bjelobrk odlično centrirao, a Matej Rudnički sa 14-15 metara glavom neobranjivo šalje loptu u donji desni kut golmana Ratara.
Majstorski gol Rudničkog.
Po izuzetno teškim vremenskim uvjetima palac gore za obje ekipe.

Kod Hajduka uz Rudničkog, jako se svidio Marko Bjelobrk, dok je u drugom dijelu ušao i Stjepan Gurdon – od tog dečka čini se da bi se mogle očekivati velike stvari u Hajdukovom napadu.

Sutra u 18:00 sati igra se finale, igrači Hajduka poslali su dobrom igrom odličnu pozivnicu.