05.11.2018

Matej Veselinović pobijedio Gorjane, uz odličnu utakmicu Patrika Jelenčića i Marija Ivića

Hajduk je u 11. kolu 2. ŽNL pobijedio Budućnost u Gorjanima i tako zadržao priključak sa gornjim dijelom tablice.

GORJANI: BUDUĆNOST – HAJDUK 1:3 (1:2)

Budućnost: Bunoza Marko – Šimić Mario (60. Filipović Marko) – Paradžik Jakov – Grgić Željko – Perić Davor – Ručević Petar (70. Jukić Marko) – Gregić Mijo (85. Babić Vedran) – Crnojević Matko – Grgić Anto – Gregić Bruno (86. Majdenić Danijel) – Keglović Đuro (53. Pavić Matej)

Hajduk: Ivić Mario – Džambić Kristijan (69. Đambić Stjepan) – Blažević Kristijan – Bjelobrk Ivan – Ljubić Marko – Mandić Igor (89. Vinko Leo) – Rudnički Matej (87. Ivić Anđelo) – Gurdon Stjepan – Bjelobrk Marko – Jelenčić Patrik (60. Milić Vedran) – Veselinović Matej

Strijelci: 1:0 Gregić Mijo (14.), 1:1 Veselinović Matej (24.), 1:2 Veselinović Matej (38.), 1:3 Gurdon Stjepan (90.)

BUDUĆNOST POVELA, ALI PREMALO JE TO BILO ZA MATEJA VESELINOVIĆA
Iako nije dobro ušao u utakmicu, na početku je ušao čak i u minus, Hajduk je svejedno došao do zaslužene i uvjerljive pobjede u Gorjanima.
Domaćin je došao u vodstvo već u 14. minuti golom Mije Gregića, i tada su se nadvile crne slutnje nad brod Hajduka.
Međutim, danas je “došao” na utakmicu – Matej Veselinović, igrač od kojeg se uvijek očekuje puno (sve ima da to i opravda), ali isto tako igrač zna publiku baciti u očaj.
Na sreću ovo je bio jedan od onih dana kada se protivniku s one strane ne piše dobro.
Na asistenciju Gurdona u 24. minuti Matej najprije rezultat dovodi u egal, da bi pred kraj poluvremena drugim pogotkom iz slobodnog udarca potpuno preokrenuo utakmicu – 1:2 (38. minuta).

IZNENAĐENJE SE ZOVE PATRIK JELENČIĆ, ODLIČNA UTAKMICA ZA MARIJA IVIĆA I STJEPANA GURDONA
Budućnost je drugo poluvrijeme pokušala doći do poravnanja, stiskali su Gorjanci, ali nije to bilo dovoljno da bi se savladao još jednom odlični Mario Ivić.
Uz Mateja Veselinovića (dva gola), Stjepana Gurdona (gol i asistencija), već spomenutog odličnog golmana Hajduka Marija Ivića, svakako treba istaknuti možda i igračko iznenađenje u Gorjanima – Patrika Jelenčića.
U sudačkoj nadoknadi Stjepan Gurdon je povisio rezultat na 3:1 za uvjerljivu pobjedu Hajduka na kraju.

MISLIM DA SMO ZASLUŽENO POBIJEDILI
Igor Mandić, trener Hajduka:
Mislim da smo zasluženo pobijedili, Gorjanima sretno u nastavku prvenstva.
Raduje odlična utakmica Patrika Jelenčića, sigurno da je pokazao da se na njega može itekako računati.