Matej Veselinović probudio uspavani Hajduk

Objavljeno: 17. 09. 2017.

U 4. kolu 2. ŽNL Hajduk je stigao do druge prvenstvene pobjede protiv žilavih Gašinčana.

HAJDUK: Mario Ivić – Nikola Blažević – Borna Blažeković – Matija Đambić – Marko Ljubić – Igor Mandić – Matej Rudnički – Alen Pitlović (Nikola Džambić) – Stjepan Đambić (Patrik Jelenčić) – Ivan Ognjenović – Kristijan Ivić (Matej Veselinović)

HOŠK: Borislav Grubešić – Danijel Rac – Marko Stipić (Krešimir Zeko) – Željko Katarin – Igor Franjić – Marko Miličević – Perica Rac – Luka Kruljac (Benjamin Knezičić) – Dario Živković – Ivica Novaković – Zoran Kelava

STRIJELCI: 0:1 Zoran Kelava (4), 1:1 Matej Veselinović (54), 2:1 Igor Mandić (69), 3:1 Nikola Blažević (90)

Dok su još gledatelji pristizali na utakmicu, igrači HOŠK-a su u zagrljaju proslavljali pogodak.
Igrala se 4. minuta kada je Zoran Kelava iskoristio neodlučnost obrane i tuširao domaćina 0:1.

Čini se da je rani gol gostiju dobrano poremetio koncepciju domaćina. Ništa im nije polazilo za nogom, a evidentna nervoza još je više išla na ruku igračima HOŠK-a. Do kraja poluvremena igralo se poprilično rastrgano, bilo je tek nekoliko mlakih prijetnji s obje strane. Možda se tek može izdvojiti prekršaj u šesnaestercu gostiju nad Matejom Rudničkim u 30. minuti, kada su domaćini poskočili tražeći penal. Međutim, sudac koji je bio u blizini samo je odmahnuo rukom. Kasnije se pokazalo da treba zabilježiti i 34. minutu, kada je umjesto Kristijana Ivića ušao u igru Matej Veselinović.

Hajdukova igra malo je živnula, ipak do poluvremena rezultat se nije mijenjao.

U drugom poluvremenu Hajduk se još malo više digao.

Već u 54. minuti Matej Veselinović iz slobodnog udarca sa nekih dvadesetak metara, pokraj živog zida, trese mrežu Gašinčana 1:1.
Hajduk bolje izgleda nego u 1. poluvremenu, ali gosti dolaze prvi do prave prilike u 60. minuti, na sreću po Širokopoljčane nije bilo preciznosti kod igrača HOŠK-a.

Hajduk pokušava na sve načine doći do potpunog preokreta, dok gosti gledaju da odnesu barem bod tako da što više vremena potroše.

Do ostvarenja cilja dolaze igrači Hajduka.
Nakon prodora Borne Blažekovića po lijevoj strani i udarca na gol, odbijenu loptu Igor Mandić sa 7-8 metara iz gužve šalje iza leđa golmana Gašinčana. Potpuni preokret 2:1.

Desetak minuta nakon toga gosti su napravili pritisak, ali nije bilo opasnih prilika po gol Hajduka.
Do kraja se uspostavila ravnoteža, bez izrazitih prilika.
U sudačkoj nadoknadi Hajduk dolazi i do uvjerljive pobjede.

Borna Blažeković sa centra dugom loptom izbacuje Nikolu Blaževića u matnu poziciju, a ovaj rutinski zabija za na kraju uvjerljivih 3:1.
Kako se uvijek spominju strijelci ili igrači koji sudjeluju kod postizanja golova, red je da se spomenu konstantno dobre partije zadnjeg čovjeka obrane, uistinu odlične igre Marka Ljubića.

U 5. kolu Hajduk ide u goste Omladincu iz Josipovca.