Matej Veselinović sa dva gola i sjajnom partijom donio Hajduku bod na gostovanju u Forkuševcima

Objavljeno: 11. 10. 2021.

U 8. kolu 2. ŽNL u Forkuševcima su Jedinstvo i Hajduk odigrali dobru utakmicu bez pobjednika, ali sa pregršt prilika na obje strane.

FORKUŠEVCI: JEDINSTVO – HAJDUK (ŠIROKO POLJE) 2:2 (0:1)

Sudac: Čota Filip

JEDINSTVO: Barić Josip – Drenjanac Ivo – Marjanović Nikola – Paradžik Nikola – Drlić Branimir (88. Paradžik Dalibor) – Matković Goran – Vočanec Silvijo – Lozančić Ivo – Tribuljak Anđelko – Bronzović Roberto – Lukić Ivica (75. Bježančević Tihomir)

HAJDUK: Ivić Mario – Blažević Nikola – Lučić Patrick – Veselinović Matej – Đambić Stjepan – Mandić Igor (84. Đanić Igor) – Žeravica Marijan – Perak Ante – Mamić Lovro (75. Šekerija Ivo) – Jelečević Dominik – Ivić Kristijan

Strijelci: 0:1 Veselinović Matej (5), 1:1 Lukić Ivica (50.), 1:2 Veselinović Matej (53.), 2:2 Lukić Ivica (58.)

DOBRA UTAKMICA U FORKUŠEVCIMA

Dobra utakmica danas u Forkuševcima u kojoj je svakoj ekipi pripalo po poluvrijeme.

E, da li netko može žaliti za punim plijenom treba računati i na to iz kojeg se dvorišta gleda na konačan rezultat.

Hajduk svakako žali što utakmicu nije riješio uvjerljivim vodstvom u prvom poluvremenu, dok domaćin žali za prilikama nakon bolje igre u drugom dijelu kada su gosti opasno visjeli.

Remi – ipak najpravedniji ishod.

RAPSODIJA HAJDUKA I OGROMNI PROMAŠAJI

Hajduk je dobro otvorio utakmicu i poveo već u 5. minuti nakon što je Stjepan Đambić udarcem sa 16 metara natjerao golmana domaćina da kratko odbije loptu koju Matej Veselinović posprema u mrežu – 0:1.

Po teškom i raskvašenom terenu domaćin se nikako nije mogao snaći i odigrati nešto kvalitetno u igri, za to vrijeme Hajduk je bivao sve opasniji gdje su sijevale opasne kontre i polukontre.

Jedno od najboljih poluvremena Širokopoljaca u novoj sezoni, gdje su stvorili 5-6 velikih prilika, ali su samo jednu opisanu iskoristili.

Jedino što poklonike Hajduka nikako neće radovati je jako puno promašenih čistih prilika, tzv. zicera.

IGRA ZA ČISTU PETICU ILI AKO ĆEMO BITI SITNIČAVI ZA ČVRSTU ČETVORKU

Igra za čistu peticu ili ako ćemo biti baš sitničavi za čvrstu četvorku, ali kada stvoriš 6-7 čistih prilika i ako vodiš u gostima teško je biti potpuno zadovoljan.

Na poluvrijeme je Hajduk otišao sa prednošću, ali crv sumnje nas kopka s onom dobrom poznatom – ako ne iskoristiš svoje prilike, kazna stiže.

Možda to nije jedan od tih dana?

Drugo poluvrijeme nije daleko, idemo vidjeti.

POVRATAK DOMAĆINA U IGRU

Već početak drugog dijela gotovo je dao odgovor da će Hajduk za velike promašaje biti kažnjen.

Gotovo identično su domaćini došli do poravnanja kao što je Hajduk i poveo, jednu odbijenu loptu Ivica Lukić je pospremio iza leđa Marija Ivića za 1:1.

I PREDSJEDNIK HAJDUKA JE ZAPLJESKAO MATEJU VESELINOVIĆU

Iako već tada vidljivo nervozni gosti ipak su uspjeli još jednom doći do vodstva spretnošću Mateja Veselinovića – 1:2.

Onako pogled ispod oka i predsjednik Hajduka je zapljeskao Mateju.

JEDINSTVO BOLJE U DRUGOM DIJELU, KAO KOBRA OPASAN IVICA LUKIĆ

Uz bolju igru domaćin je svejedno nastavio pritiskati Hajdukov gol, a kada imaš u ekipi igrača kao Ivica Lukić onda si i jako, jako opasan u svim situacijama pred golom.

Tako je Lukić još jednom u 58. minuti sve vratio na početak, domaćin je poravnao rezultat na 2:2.

UZ STRIJELCA MATEJA VESELINOVIĆA, PRVA IMENA HAJDUKA IGOR MANDIĆ, MARIO IVIĆ I KRISTIJAN IVIĆ

Koliko je Hajduk bio bolji u prvom poluvremenu, toliko je Jedinstvo bilo bolje u drugom dijelu.

Nekoliko fantastičnih obrana Marija Ivića Hajduku su ipak osigurale na kraju zasluženi bod.

Uz dvostrukog strijelca Mateja Veselinovića svakako treba izdvojiti odličnu partiju Igora Mandića, fenomenalnog Marija Ivića i raduje još jedna jako dobra utakmica neprelaznog Kristijana Ivića.