Mateo Drmić pogurao Hajduk na sam vrh

Objavljeno: 12. 09. 2020.

Hajduk je slavio protiv HOŠK-a iz Gašinaca u 6. kolu 2. ŽNL, te se tako izjednačio bodovno sa Slavonijom (Budrovci) i Poletom (Semeljci) svi imaju odigranih 5 utakmica i 13 bodova, jedino što Širokopoljci ima slabiju gol razliku.

ŠIROKO POLJE: Hajduk – HOŠK (Gašinci) 1:0 (0:0)

Sudac: Zvonimir Novoselić

Hajduk: Ivić Mario – Blažević Nikola – Blažeković Borna – Ljubić Marko – Šarić Stjepan – Gurdon Stjepan (90. Mamić Lovro) – Đambić Stjepan (90. Jelenčić Patrik) – Milošević Mario – Drmić Mateo – Džambić Kristijan (77. Šekerija Ivo) – Labak Antonio

HOŠK: Grubešić Borislav – Kulić Zoran – Vomš Stjepan (86. Likić Alen) – Nerovčić Luka – Rac Perica – Barišić-Jaman Ante – Jezidžić Stipan – Zeko Karlo (90. Ilijov Stjepan) – Živković Dario – Rac Danijel – Rac Ivica

Strijelci: 1:0 Mateo Drmić (66.)

GOSTI NE MOGU NIŠTA POGODITI

Širokopoljci su krenuli u utakmicu smušeno, kao da su htjeli gostima dati topa fore pa onda stizati rezultat.

Rezultat takvog otvaranja su tri sjajne prilike gostiju u prvih deset minuta utakmice.

Dva puta Stipan Jezidžić i Stjepan Vomš već na početku susreta mogli su ugasiti ambicije Širokopoljaca.

Dva su puta promašili okvir gola, dok je jednom branič Hajduka Mario Milošević izbio loptu sa crte već svladanog golmana Hajduka.

Hajduk je prvi puta zaprijetio u 25. minuti nakon što je Stjepan Gurdon pobjegao čuvarima, ali golman HOŠK-a i greda spašavaju goste.

NIKOLA BLAŽEVIĆ NAJBOLJI IGRAČ HAJDUKA TEKUĆE SEZONE

Strašna prilika za Hajduk u 35. minuti, samo što je uspio promašiti Stjepan Gurdon sa 3-4 metra nakon odličnog ubačaja, možda i najboljeg igrača tekuće sezone, Nikole Blaževića.

Nikola Blažević

Brza akcija Borna Blažeković – Stjepan Gurdon – Stjepan Đambić zadnjeg spomenutog izbacila je samog ispred golmana Grubešića, ali Pipa danas nije podesio kopačke, lopta ide pokraj gola.

Na samom kraju poluvremena bilježimo i stativu Nikole Blaževića.

Na odmor se odlazi praznih mreža na obje strane, a nije tako trebalo biti po prikazanom.

KLIZEĆI START MATEA DRMIĆA ZA 3 BODA

Drugi dio po šansama je bio skromniji, gosti su pali u igri, a Hajduk nije našao način kako doći do gola.

Ipak u 66. minuti nakon udarca Borne Blažekovića loptu je spretno ugurao u mrežu Mateo Drmić.

Kraj Hajdukovih strepnji?

Srećko Milić, pomoćni trener Hajduka

Pa i nije bilo tako.

Bilježimo u drugom dijelu još jedan sjajan pokušaj Matea Drmića, ali iz “ćoška” Grubešić još bolje vadi loptu.

U 92. minuti gosti su mogli svejedno do boda, ali mrtvu priliku Danijela Raca spašava, a tko bi drugi nego Mario Ivić sjajnim refleksom.

Mario Ivić

Dosta muke za tri boda, iako budimo realni da su gosti uhvatili i bod ne bi bilo nezasluženo.

Iako, znamo i za onu uzrečicu, za nekoliko kola tko će te pitati kako si pobijedio, broje se bodovi.

Je, ali vrijedi barem izvući pouke iz današnjeg susreta.