06.08.2018

Mladost (Satnica Đakovačka) po treći puta osvojila Memorijal “Ivan Lončarević” – Zahvala Hajduka Agro-toku, odnosno Miji Tokiću

Finalnom utakmicom i proglašenjem pobjednika večeras je završio 3. Memorijalni turnir “Ivan Lončarević”.
Mladost iz Satnice Đakovačke po treći puta je osvojila Memorijal, Hajduk je drugi, Gundinci (Gundinci) su treći, dok je pomalo razočaravajuće 4. mjesto pripalo Rataru (Piškorevci).

UTAKMICA ZA 3. MJESTO

Ratar (Piškorevci) – Gundinci (Gundinci) 1:2 (1:2)

Ratar: Barić Mladen – Rakušić Petar – Peradinović Josip – Bošnjaković Ivan – Vukadin Josip – Mišević Marin – Liščević Damir – Horvat Ivica – Blaškić Dino – Mišić Josip – Bekić Dean (Galić Matija – Brzaj Tomislav – Marinović Matej – Batinić Zoran – Križanović Mario – Tomić Marin – Bala Antonio)

Gundinci (Gundinci): Pušeljić Tomislav – Kokanović Karlo – Karavidović Zvonimir – Užarević Domagoj – Kadić Nikola – Markotić Stjepan – Kadić Matej – Tukara Ilija – Tukara Mladen – Kokanović Josip – Užarević Josip (Bijelić Perica – Kadić Grgur)

Strijelci: 1:0 Rakušić Petar (5.), 1:1 Tukara Mladen (26.), 1:2 Tukara Ilija (44.)

RATAR POVEO, PA STAO
Ratar je protiv Gundinaca imao savršeno otvaranje, već nakon 5. minuta igre golom Rakušića Piškorevčani su došli do prednosti (1:0).
Čvrsti i uporni Gundinčani vraćaju se u 17. minuti, kada je Tukara Mladen izjednačio rezultat na 1:1.
Potpuni šok za Piškorevčane uslijedio je na samom kraju poluvremena kada je Tukara Ilija u 44. minuti doveo ekipu Gundinaca u vodstvo (1:2).

S tim rezultatom otišlo se na odmor, poslije se pokazalo da je to ujedno i konačan rezultat.
Pokušavali su igrači Ratara doći do poravnanja, ali bez uspjeha.
Gundinci su na kraju osvojili 3. mjesto, dok je Rataru pripalo, ipak pomalo razočaravajuće 4. mjesto.

ZAHVALA HAJDUKA AGRO-TOKU, ODNOSNO GOSPODINU MIJI TOKIĆU

Nagradni kupon od 1 000 kuna, pojedincu ili ekipi, koji pokažu najbolje fair-play ponašanje tijekom Memorijalnog turnira “Ivan Lončarević” daje tvrtka Agro-tok.

Naš Ivo je takvo ponašanje živio cijeli svoj život i prenosio ga na druge.
Zbog toga mu hvala! – napisao je u obrazloženju nagrade fair-play Mijo Tokić, ispred tvrtke Agro-tok.

NAJBOLJI VRATAR: Mario Čolić (Mladost)
NAJBOLJI STRIJELAC: MATEJ RUDNIČKI (Hajduk)
NAJBOLJI IGRAČ: IVAN BARIŠIĆ (Mladost)
FAIR PLAY: NIKOLA BLAŽEVIĆ (Hajduk)

FINALE

Hajduk (Široko Polje) – Mladost (Satnica Đakovačka) 0:2 (0:1)

Hajduk: Ivić Mario – Blažević Nikola – Blažeković Borna – Ljubić Marko – Mandić Igor – Rudnički Matej – Ognjenović Ivan – Gurdon Stjepan – Perak Ante – Bjelobrk Marko – Veselinović Matej (Zeko Nikola – Šušak Mario – Đambić Matija – Džambić Kristijan – Jelenčić Patrik – Vinko Leo)

Mladost: Čolić Mario – Bikić Marin – Totić Stipo – Subašić Igor – Denić Filip – Novoselić Ivan – Radnić Ivan – Barišić Ivan – Grbeša Neven – Bojanović Marijo – Svalina Mirko (Šakota Tomislav – Barišić Jaman Branimir – Akrap Vinko – Svalina Davor – Vardić Marin – Bošković Stjepan – Žulj Valentin – Novaković Karlo)

Strijelci: 0:1 Barišić Ivan (27.), 0:2 Grbeša Neven (78.)

IVAN BARIŠIĆ GREŠKE NE PRAŠTA
Mladost je i prije početka susreta glasila za izrazitog favorita, međutim teren je mjerilo svih kalkulacija.
Hajduk je upravo tako i ušao u utakmicu, izgubiti se može, ali Mladost neće osvojiti “Memorijal” šetnjom.
Prvih pola sata bila je to bitka na sredini terena, kada je Hajduk na terenu stajao dobro.
Izuzev 16. minuti kada je Ivan Barišić izašao sam pred golmana Hajduka, linije domaćina su se pomjerale besprijekorno.
Da ne bi prednost Satničana u tom razdoblju bila samo zbog te velike prilike, pobrinuo se Stjepan Gurdon kada se sjurio prema Čoliću, ali udarac sa nekih 7-8 metara iskosa golman Mladosti brani.
Jako dobra igra Hajduka.
Ali onda strašan nesporazum u obrani domaćina u 27 minuti, klasično vraćanje golmanu čini se da je odlučilo pobjednika finala, barem prema do tada prikazanom.
Marko Bjelobrk vratio je malo kraću loptu golmanu Hajduka, Mario Ivić malo je krenuo pa stao, to nećkanje iskoristio je Mirko Svalina koji poklon loptu gura prema Ivanu Barišiću, pred kojim je prazan gol za vodstvo Mladosti 0:1.

Šok za igrače Hajduka, ali i za domaće navijače, taman kada se počelo vjerovati da se može Mladosti napraviti dosta štete do kraja.

IVAN BARIŠIĆ NAJBOLJI IGRAČ, MARIO ČOLIĆ NAJBOLJI GOLMAN, MATEJ RUDNIČKI NAJBOLJI STRIJELAC TE NIKOLI BLAŽEVIĆU NAGRADA ZA FAIR-PLAY
Iskusna i kvalitetna ekipa kao Mladost prednost nije olako ispuštala, a u drugom poluvremenu došla je do izražaja i fizička sprema, ali i kvalitetnija širina klupe.
Pa je tako u 78. minuti Neven Grbeša povećao prednost na 0:2 i zaključio finale.

Zaslužena pobjeda Mladosti, i sve čestitke na osvajanju i trećeg za redom “Memorijala”, ali i Hajduk zaslužuje aplauz, osobito za prikazano u prvih pola sata.

Finalisti su podijelili i pojedinačne nagrade, najboljim igračem turnira proglašen je Ivan Barišić (Mladost), najbolji strijelac je Matej Rudnički (Hajduk), najbolji vratar je Mario Čolić (Mladost), a nagradu fair play dobio je Nikola Blažević (Hajduk).