07.08.2017

Mladost zasluženo osvojila po drugi puta “Memorijal” u Širokom Polju – Dino Burazin najbolji igrač, Hrvoje Stipanović najbolji golman

Mladost iz Satnice Đakovačke u vrlo dobrom finalu bila je bolja od Slavonije iz Punitovaca i osvojila po drugi puta širokopoljački “Memorijal”.

MATEJ VESELINOVIĆ UTRPAO PET KOMADA VUČEVCIMA

U utakmici za 3. mjesto Hajduk nije nimalo pokazao gostoljubivosti kao domaćin, već je Vučevcima podario pola tuceta golova za visokih 6:0.
Posebna priča je ipak, kako je Matej Veselinović pronašao sebi mušterije. Pet puta je zabio Vučevcima, što u Hajduku zasigurno sve raduje. Jer sa ovako efikasnim Matejom sve će biti lakše u prvenstvu, samo da zadrži malo baruta i za prave utakmice.

HAJDUK: Mario Ivić – Kristijan Ivić – Matija Đambić – Nikola Blažević – Ivan Ognjenović – Igor Mandić – Stjepan Đambić – Matej Rudnički – Mario Šušak – Nenad Fekete – Fabijan Šekerija – Nikola Zeko – Nikola Džambić – Dario Meznarić – Matej Veselinović – Kristijan Džambić – Saša Bakić

VUČEVCI: Ivan Knežević – Borna Penić – Nino Birkić – Siniša Blažeković – Toni Verhas – Robert Dorić – Stjepan Erceg – Tihomir Jambreković – Toni Pilipović – Mislav Jurinić – Ante Topalović

STRIJELCI: 1:0 Veselinović (2), 2:0 Veselinović (23), 3:0 Rudnički (33), 4:0 Veselinović (61), 5:0 Veselinović (63), 6:0 Veselinović (75).

SLAVONIJA OVE GODINE POKAZALA ZUBE, ALI JOŠ UVIJEK NEDOVOLJNO ZA ODLIČNE SATNIČANE

U finalu su se sastali stari znanci, odnosno sudionici i prošlogodišnjeg finala Mladost iz Satnice Đakovačke i Slavonija iz Punitovaca. Za razliku od prošlogodišnjeg finala, Punitovčani su ovogodišnjim  izdanjem pružili žešći otpor, ali još uvijek je to nedovoljno za odlične Satničane.  Iako, susjedi uopće nemaju razloga za brigu, to je ekipa koja itekako ima glavu i rep.

Nakon uvodnog ispitivanja poveli su Satničani 1:0 u 18 minuti preko odličnog Dina Burazina (s razlogom proglašen za najboljeg igrača turnira – takvog igrača užitak je gledati), i kada se očekivalo ponavljanje prošlogodišnje priče – Punitovčani dolaze do poravnanja.
I to kakvo izjednačenje. Golman Mladosti Slišković loše je procijenio odskok lopte, ispucane od svog kolege na suprotnoj strani golmana Slavonije Stipanovića i Punitovčani dolaze u 25. minuti do egala 1:1 golmanskim golom.
Ne samo to, nego igrači Slavonije koriste očitu zbunjenost igrača Mladosti neuobičajenim golom i čak uspijevaju okrenuti rezultat u 39. minuti golom Peše na 1:2. Međutim kratko je to trajalo, već kada se krenulo s centra Mladost poravnava golom Ivana Barišića na rezultat poluvremena 2:2.
Drugo poluvrijeme znatno bolja Mladost golovima Bikića i opet Ivana Barišića odlazi na sigurnijih 4:2. Još su Punitovčani u zadnjim trenucima utakmice uspjeli smanjiti na 4:3, ali Mladost zasluženo osvaja drugi za redom “Memorijal” u Širokom Polju.

Za najboljeg golmana proglašen je golman Slavonije iz Punitovaca Hrvoje Stipanović, dok je bez dileme po prikazanom najbolji igrač Dino Burazin, igrač Mladosti iz Satnice Đakovačke.

Turnir odlično organiziran, organizator zadovoljan posjetom i utrškom, gledatelji zadovoljni prikazanim nogometom  – tako da su svi zadovoljni, što je i najbitnije.

MLADOST: Stjepan Slišković – Dino Majstorović – Bruno Barišić-Jaman – Davor Svalina – Igor Subašić – Ivan Žonka – Marin Bikić – Renato Janković – Dino Burazin – Ivan Barišić – Mateo Drmić – Tomislav Somer – Vinko Akrap – Karlo Novaković – Domagoj Ivić – Mirko Svalina – Luka Pitinac

SLAVONIJA: Hrvoje Stipanović – Petar Poljarević – Ivan Klepo – Matija Tadijan – Marko Bjelobrk – Marko Peša – Darko Šteigler – Dražen Perak – Stjepan Maričić – Antun Škorvaga – Ivan Vinko – Domagoj Marinović – Goran Uzelac – Ivan Stipanović – Antonio Getoš – Stjepan Galić – Valentin Šuvarić – Renato Funjak

STRIJELCI: 1:0 Burazin (18), 1:1 Stipanović (25), 1:2 Peša (39), 2:2 Ivan Barišić (40), 3:2 Bikić (52), 4:2 Ivan Barišić (67), 4:3 Klepo (80)