Nije to bila kap osvježenja, Hajduk majstorijom Luke Pešuta i penalima Marina Bikića ispio Viškovčane do dna

Objavljeno: 17. 04. 2017.

Dobra utakmica pred punim gledalištem danas u Širokom Polju između Hajduka i Radničkog iz Viškovaca.
Jedan čovjek posebno je trljao ruke danas – Hajdukov blagajnik.
Na stranu utržak,  domaću publiku najviše je obradovala pobjeda i dobra igra.
Od početka se vidjelo da Hajdukovi igrači nose težak teret – četiri poraza u nizu.

Dok su se još protivnici ispitivali kako dišu, Hajduk je poveo.

MAJSTORIJA LUKE PEŠUTA
Za Hajduk je dosuđen korner koji izvodi Luka Pešut i majstorski direktno iz kornera pogađa kut na drugoj stativi.
Jedino loše u svemu je što se kod uklizavanja ozlijedio Tomislav Obradović, kasnije je morao i napustiti igru.
Međutim, nisu Širokopoljčani uspjeli dugo zadržati vodstvo. Prekrasnim pogotkom sa 18 metara već za desetak minuta Viškovčani su poravnali..
Desetak minuta domaćini su bili smušeni. Nakon toga opet su se pribrali i napravili nekoliko dobrih prilika za gol, ali osim nekoliko izglednih promašaja igrača Hajduka, gledatelji nisu vidjeli gol do kraja poluvremena.
MARIN BIKIĆ PENALIMA ŠIROKOPOLJČANIMA DONOSI POBJEDU
Strah da će promašaje gosti kazniti, otklonjen je odmah na početku drugog poluvremena.
Rušenje Ivana Tomasa u šesnaestercu, sudac opravdano sudi penal koji Marin Bikić pretvara u vodstvo Širokopoljčana 2:1.
Do samog kraja igralo se dobro s obje strane, nitko nije mogao sa sigurnošću reći da je sve gotovo.
Gosti dobri, imali su dvije velike prilike, ali i Hajduk je promašio puno toga.
Pred sam kraj susreta prodor Dine Vukovića opet rušenje u šesnaestercu, i opet Marin Bikić za konačnih 3:1.
Raduje broj gledatelja i glasna podrška igračima Hajduka.
Bilo je dosta dobrih pojedinaca u Hajdukovim redovima danas, zadovoljstvo više su  uvjetno novi domaći dečki u igri: na golu Tomislav Somer i Nenad Fekete.
Tako su igrači Hajduka umjesto najavljene kapi osvježenja, ispili cijelu bocu s guštom.