Omladinac 720 minuta bez primljenog gola, ni Hajduk nije mogao pokvariti nestvaran niz

Objavljeno: 14. 10. 2018.

Ne može im nitko ništa.

Odlična ekipa Omladinca danas je u Josipovcu pobijedila Hajduk 2:0, te su tako Josipovčani podebljali svoj nevjerojatan niz bez primljenog gola na nestvarnih 720 minuta.

JOSIPOVAC: Omladinac – Hajduk (Široko Polje) 2:0 (1:0)

Omladinac: Brandis Mateo – Kolarik Zvonimir (89. Vavra Josip) – Brkić Denis – Kocur Zvonimir (51. Hulak Dorijan) – Šlegl Mihael – Kanisek Tomo – Hulak Josip – Habada Ante – Mišetić Antonio (83. Stuhli Alen) – Kvasnovski Zlatko (76. Smolka Dani) – Pastva Igor (52. Smolka Edi)

Hajduk: Ivić Mario – Đambić Matija (76. Džambić Kristijan) – Blažević Nikola – Blažeković Borna (79. Vinko Leo) – Perak Ante (73. Horvat Mario) – Duspara Pero – Mandić Igor (68. Ivić Anđelo) – Ognjenović Ivan – Đambić Stjepan (73. Milić Vedran) – Bjelobrk Marko – Veselinović Matej

Strijelci: 1:0 Kvasnovski Zlatko (44.) , 2:0 Habada Ante (48.)

KVASNOVSKI DOMAĆINU DONOSI PREDNOST
Domaćin je od početka visoko pritisnuo.
Svaku izgubljenu loptu su opsjedali igrači Omladinca i kao osice tražili način da što prije dođu do reposjeda. U takvoj igri Hajduk prvih petnaestak minuta nije uspio loptu prenijeti preko centra, a kamoli zaprijetiti golu Josipovčana.
Nakon toga domaćin je i dalje imao više od igre, ali Hajduk je ipak došao do daha.
Tako i stiže prva ozbiljnija prijetnja Hajduka u 17. minuti kada Matej Veselinović ne uspijeva dobro zahvatiti loptu nakon odličnog ubačaja Borne Blažekovića.
Domaćin unatoč konstantnom pritisku nije uspijevao doći do većih prilika za pogodak, bile su to više prijetnje.
Slično je bilo i sa Hajdukove strane, nekoliko opasnijih pokušaja, ali velikih prigoda za ugrožavanjem niza domaćina bez primljenog pogotka nije bilo.
U 30. minuti domaćin je došao do najveće prilike kada se nakon greške Marka Bjelobrka Igor Pastva sjurio prema golu Hajduka, ali Mario Ivić padom u noge otklanja opasnost.

Pred sam kraj poluvremena Omladinac dolazi do prednosti.
Pobjegao je opet Pastva obrani Hajduka, a na odlično nabačenu loptu Zlatko Kvasnovski se samo naklonio i sa pet metara poslao loptu u mrežu za 1:0 – igrala se 44. minuta.

MAJSTORIJA HABADE
Početkom drugog dijela sve je bilo riješeno.
Slobodan udarac za Omladinac u 48. minuti na 17 metara od gola Hajduka, Ante Habada majstorski preko zida pogađa za 2:0. Golman Hajduka nije imao nikakve šanse.
Na kraju se pokazalo da je to i konačan rezultat.
Bilo je još nekoliko dobrih pokušaja domaćina do kraja utakmice, ali bez rezultatske promjene.
Nakon drugog gola domaćina igrači Hajduka kao da ni sami nisu vjerovali da mogu nešto više učiniti.
Domaćin je mirno utakmicu priveo kraju i produžio niz bez primljenog gola na fenomenalnih 720 minuta.

Bez četiri jako značajna igrača za igru Hajduka (Matej Rudnički, Stjepan Gurdon, Ivan Bjelobrk i Marko Ljubić) možda se i nije moglo više, ali kako (opravdani -posao) izostanci postaju gotovo pravilo Hajduk će imati sve češće problema.
Pojačanja su pogođena, ali ako nedostaju svaku drugu utakmicu onda je trener u velikim problemima.

IZGUBILI SMO OD BOLJE EKIPE
Igor Mandić, trener Hajduka:
Danas smo izgubili od bolje ekipe. Iako smo došli u Josipovac bez 4 igrača iz prvih 11 mislim da smo dobro izgledali i pružili dobar otpor prvoj ekipi naše lige. U nekim situacijama nismo imali ni sreće ali sreću treba zaslužiti i isprovocirati. Čestitam ekipi Omladinca na uvjerljivom prvom mjestu, vidi se da kvalitetno rade i da su odlično vođeni. A na nama je da se zapitamo zašto nam je pristup nekim utakmicama ispod svakog prosjeka a na nekima za svaku pohvalu.