ŠIROKO POLJE: Hajduk – Dinamo (Trnava) 5:1 (1:0)

Sudac: Lipar Željko

Hajduk: Ivić Mario – Blažević Nikola – Blažeković Borna – Mamić Lovro (46. Šarić Stjepan) – Ognjenović Ivan – Đambić Stjepan (81. Džambić Ivan) – Mišetić Antonio (68. Perak Ante) – Gurdon Stjepan – Drmić Mateo (71. Vinko Leo) – Petrušić Filip – Labak Antonio

Dinamo: Kovačić Matej – nikolić Kristijan – Bartoš Josip – Kreković Igor – Petrović Dražen – Svilanović Matej – Vuković Tomislav – Balabanić Daniel – Benić Jakov (71. Drmić Marko) – Holbik Josip – Katalenić Luka

Strijelci: 1:0 Ivan Ognjenović (28.), 2:0 Mišetić Antonio (56.), 3:0 Blažeković Borna (58.), 4:0 Gurdon Stjepan (62.), 5:0 Gurdon Stjepan (76.), 5:1 Katalenić Luka (86.)

MAESTRO IVAN OGNJENOVIĆ

Od samog početka jednosmjerna utakmica u Širokom Polju. Iako je Hajduk prvo poluvrijeme vodio tek 1:0 lijepim golom Ivana Ognjenovića u 28. minuti iz slobodnog udarca, bilo je još nekoliko ozbiljnih prilika da Širokopoljci riješe sve do odmora. U dva navrata goste je spašavao okvir gola, a u još 2-3 navrata dobre reakcije golmana Kovačića i nespretnosti Hajdukovih napadača razlog su za mršavih 1:0 prema prikazanom na terenu.

MATEJ RUDNIČKI KAO INSPIRACIJA ZA VISOKU POBJEDU

U poluvremenu svi igrači otišli su ispred panoa nesretnog Mateja Rudničkog (lom noge u prošlom kolu), odakle su mu još jednom dali podršku.

Kao da je to bio prijelomni trenutak utakmice, dojam je da su si igrači rekli idemo odigrati utakmicu za Mateja, onako kako on igra – bez izgubljene lopte.

Hajduk je prebacio u brzinu više, a gosti su fizički još pali.

ANTONIO MIŠETIĆ I BORNA BLAŽEKOVIĆ PRELAMAJU UTAKMICU

Antonio Mišetić u 56. minuti glavom pogađa za 2:0, samo dva minuta poslije (58. minuta) krasnu akciju završava Borna Blažeković za 3:0.

Prema prikazanom na terenu jedina je nepoznanica bila koliko će gosti primiti golova.

STJEPAN GURDON SE SJETIO DA NIJE NA VRHU LISTE STRIJELACA

Stjepan Gurdon se sjetio da mu nedostaju dva gola kako bi sustigao vodeće strijelce pa je u 62. (4:0) i 76. minuti (5:0) i tu formalnost obavio.

Nakon ovog kola vodeći strijelci lige sa 17 golova su Fehir Josip (Vinogradar), Markić Stipo (Slavonija) i Gurdon Stjepan (Hajduk).

Od rijetkih prijetnji gosti su se okoristili tek u 86. minuti kada je Luka Katalenić nakon kornera ublažio visoki poraz – 5:1.