Pobjeda Hajduka u sjeni teške ozljede Matije Đambića

Objavljeno: 21. 10. 2018.

U 9. kolu 2. ŽNL Hajduk je kao domaćin pobijedio Mladost iz Ivanovaca 2:0, ali rezultat je danas ostao u sjeni teške ozljede Matije Đambića.

ŠIROKO POLJE: Hajduk – Mladost (Ivanovci) 2:0 (0:0)

Hajduk: Ivić Mario – Đambić Matija (7. Veselinović Matej) – Blažević Nikola (85. Horvat Mario) – Blažeković Borna (62. Ljubić Marko) – Bjelobrk Ivan – Mandić Igor (77. Jelenčić Patrik) – Rudnički  Matej – Ognjenović Matej – Gurdon Stjepan – Đambić Stjepan (72. Milić Vedran) – Bjelobrk Marko

Mladost: Dolić Branimir – Dudaš Domagoj – Išasegi Ivan (52. Ferić Vinko) – Mikloš Zvonimir (58. Radočaj Denis) – Lulić Josip – Jurić Marko – Išasegi Goran (86. Kolar Leonardo) – Bauer Josip – Bošnjak Damir (77. Tadić Ivan) – Lovrić Tihomir (86. Aleksa Ivan) – Išasegi Mario

Strijelci: 1:0 Đambić Stjepan (51.), 2:0 Gurdon Stjepan (63.)

OZLJEDA MATIJE ĐAMBIĆA
Prvo poluvrijeme Hajduk i Mladost odigrali su tako da se nema što napisati, jednostavno rečeno poluvrijeme je završilo 0:0.
Bez prilika, gotovo bez udaraca na gol… za zaborav.
Da nije bilo događaja iz 7. minute kada se ozlijedio Matija Đambić (iskočio lakat nakon pada), rekli bi da se u prvoj dionici nije apsolutno ništa događalo.

Pero Duspara, predsjednik Hajduka:
Što se tiče Matije hvala Bogu nije ništa slomljeno. Ne mora ostati u bolnici, lakat je vraćen, utorak Matija mora na kontrolu, biće sve dobro.

EH, DA JE HAJDUK IMAO JOŠ JEDNOG STJEPANA U SASTAVU
Drugo poluvrijeme Hajduk je ušao ipak odlučnije, ubrzo je takav pristup i nagrađen.
Danas dobri Matej Veselinović, odlično je probio stranu i ubacio tako loptu da Stjepanu Đambiću nije preostalo ništa drugo nego da loptu pospremi u mrežu – 51. minuta 1:0.

Nije se trebalo dugo čekati do drugog gola za Hajduk, još jednom je asistent Matej Veselinović.
Dubinska lopta po sredini, lopta kakvu Stjepan Gurdon obožava, centarfor Hajduka otresao se obrambenih igrača Mladosti i sigurno je pospremio loptu iza neodlučnog (inače danas jako dobrog) golmana gostiju za 2:0 – minuta je 63.

Imao je Hajduk još nekoliko prilika, možda je to do kraja mogla biti i uvjerljivija pobjeda, ali i ovo je bilo dovoljno za tri boda.

Igor Mandić, trener Hajduka:
Opet nam se događa loš ulazak u utakmicu, iako smo i prvo poluvrijeme bili bolji, ali bez prilika. Drugi dio ulazimo odlučnije i zasluženo vodimo. Mislim da naša pobjeda ni u jednom trenutku nije došla u pitanje. Ekipi Mladosti sretno u nastavku prvenstva.