28.10.2018

Poletu i Hajduku svakom po bod

U 10. kolu 2. ŽNL Hajduk i Polet iz Semeljaca odigrali su danas u Širokom Polju bez golova 0:0.
Tko je izgubio dva boda?
Domaćin je imao malo više (boljih) prilika, posebno u drugom poluvremenu, ali i gosti su imali svoje šanse za kojima mogu žaliti, za možebitnim punim plijenom.

10. KOLO 2. ŽNL
ŠIROKO POLJE: Hajduk – Polet (Semeljci) 0:0

Hajduk: Ivić Mario – Blažević Nikola – Bjelobrk Ivan – Ljubić Marko – Mandić Igor (65. Ivić Anđelo) – Rudnički Matej (68. Vinko Leo) – Ognjenović Ivan (51. Milić Vedran) – Gurdon Stjepan – Đambić Stjepan (85. Jelenčić Patrik) – Perak Ante – Veselinović Matej (76. Džambić Kristijan)

Polet: Drenić Zoran – Marčičević Dino (46. Galić Matej) – Veber Hrvoje – Rebić Antonio – Brezinšak Mislav – Stanković Stanislav – Đuretković Ivan (88. Gavran Ante) – Đuretković Vladimir (71. Drlić Branimir) – Vuksanović Mario – Paradžik Filip – Paradžik Petar

U PRVOM DIJELU MALO PRIJETNJI GOLMANIMA
Prvo poluvrijeme nije donijelo puno prijetnji za golmane.
Hajduk je u prvom dijelu koristio i sve blagodati (dosta) jakog vjetra, ali opasnije se zaprijetilo tek u 16. minuti kada je Nikola Blažević ubacio pred gol Poleta, ali Stjepan Gurdon nije stisnuo loptu kako je zamislio, tako da ni gostujući golman Zoran Drenić nije imao velikih problema.
Gosti su isto tako zaprijetili u 23. minuti preko Marija Vuksanovića, ali imenjak na golu Hajduka brani – ipak loše odrađen udarac napadača Poleta.
Preostalo vrijeme igralo se uglavnom na sredini terena, pa je i rezultat na kraju poluvremena logičan – 0:0.

NERJEŠENO NAJREALNIJI ISHOD – HAJDUK SE SA IZOSTANCIMA NE MOŽE NOSITI
Igor Mandić, trener NK Hajduka:

Rezultat – ništa – ništa. Ništa mi,ništa oni. Oni loši mi još lošiji. Utakmica bez imalo krvi, živosti i želje. Loš dan svih aktera danas.
Žal za (ipak) nekoliko prilika, posebno u drugom dijelu?

Sami smo si krivi. Realno nismo ni zaslužili 3 boda, a ni oni. Neriješeno je najrealniji ishod.
Izostanci postaju sve veći problem Hajduku?

Da, nažalost. Jednostavno mi se sa time ne možemo nositi, ako mislimo ozbiljno, tj. ako mislimo biti konkurenti za vrh – što na papiru svakako jesmo.
Neslužbeno-već iduću utakmicu u Gorjanima opet nećemo biti kompletni.
Koliko je uopće Hajduk odigrao utakmica kompletan?
Ovu sezonu nijednu utakmicu nismo bili svi.
A imamo 20 igrača, i to pravih.
Ne znam što da kažem.
I pod time da nismo bili svi, ne mislim na kartone i ozljede, već na posao, obiteljske probleme,…
A još nas nisu sustigle ozljede i kartoni.

NEKOLIKO PRILIKA, ALI IPAK 0:0
Drugi dio Hajduk je krenuo otvorenije i odlučnije, pa je tako sjajnu priliku nakon odličnog prodora i udarca imao Matej Veselinović već u 47. minuti.
Sve je odlično napravio igrač Hajduka, ali Drenić sa 7-8 metara iskosa odlično brani.
U 55. minuti gosti su došli do prilike, nakon što je obrana Hajduka petljala lopte se dokopao opet Mario Vuksanović, međutim još jednom je golman Hajduka bez problema zaustavio udarac gostujuće udarne iglu.
Jedan od boljih igrača Hajduka danas – Nikola Blažević, sjajno je prošao i bacio na pet metara, ali Stjepan Đambić se spetljao i ne ubacuje loptu u gostujući gol – igrala se 69. minuta.
Tri minute prije kraja sjurio se Stjepan Gurdon pred gol Poleta, ali šalje loptu zamalo pokraj gola.
Na kraju ipak i jedni i drugi moraju biti zadovoljni (barem) s bodom.
NEKOLIKO PRILIKA NA OBJE STRANE, ALI NERJEŠENO JE NAJREALNIJE
Antonio Rebić, igrač NK Polet:
Zanimljiva utakmica dvije odlične ekipe, sa nekoliko prilika na obje strane. Domaćin je imao inicijativu većinu utakmice no najrealniji ishod je podjela bodova. Hajduku čestitke na igri i puno sreće u nastavku prvenstva.
Hvala na odličnom gostoprimstvu što i potvrđuje dogovorena prijateljska utakmica u utorak.