Ratar do velikog boda u Osijeku

Objavljeno: 09. 04. 2018.

U uzbudljivoj i ludoj utakmici punoj svakakvih događanja Ratar je došao do vrijednog boda u 20. kolu 1. ŽNL na gostovanju  kod Murse u Osijeku.

OSIJEK: Mursa – Ratar 2:2 (1:1)

MURSA: Vuković, Čebo, Srb (46.Ćuk), Gradištanac (55.Krišto), Lujić, Maleta, Grgić, Štefić, Grlić (65. Guljaš), Šuba (55. Dragić), Dragičević (65. Rupčić)

RATAR: Barić, Peradinović, Bošnjaković, Batinić (26. Štulić), Batista Da Silva, Lemos Da Silva, Abramović, Mišić, Križanović, Bekić, Bala (53. Liščević)

Strijelci: 1:0 Antonio Šuba (5.), 1:1 Matheus Lemos Da Silva (13.), 2:1 Antun Rupčić (85.), 2:2 Damir Liščević (90.)

Već u 5. minuti iz kontre domaćini dolaze do prednosti i ranog vodstva – 1:0.
Međutim Ratar se vrlo brzo vratio.
U 13. minuti Križanović izvodi slobodan udarac, Lemos udara loptu glavom i vraća utakmicu na početak.
Nakon toga igralo se otvoreno na obje strane. Domaćin je igrao dosta tvrdo uz dosta prekršaja. Ipak na poluvrijeme se otišlo sa 1:1.
Drugo poluvrijeme suci su dosta navlačili za domaćina, tako u 85. Mursa iz zaleđa, uz igranje rukom igrača prije toga, postiže zgoditak za 2:1.
Tri minute poslije, u 88. minuti Rataru nije sviran čisti kazneni udarac, nakon što je domaći stoper igrao rukom u svom šesnaestercu.

LIŠČEVIĆ U 91. MINUTI ZA BOD VELIK KAO KUĆA
I kad je sve izgledalo da će završiti nesretnim porazom, pravda stiže ipak u 91. minuti. Batista probija desnu stranu, dodaje Mišiću u šesnaesterac domaćina, Mišićev udarac golman brani, ali nije mogao i Liščevićev koji je pričekao loptu na drugoj i tako upisao svoj prvijenac.
Uz veliki bod vrijedi spomenuti i veliki broj navijača iz Piškorevaca koji su bili glasna podrška u Osijeku.
Ovo su utakmice koje život znače, veliko slavlje na kraju igrača Ratara, a tuga kod domaćina.
U nedjelju gost Ratara je Polet iz Semeljaca.