Rudnički golom i asistencijom i glava Stjepana Đambića Hajduk pogurali do pobjede

Objavljeno: 15. 10. 2017.

Hajduk je očekivano, ali uz dosta muke došao do 2:1, pobjede protiv Budućnosti iz Gorjana.

HAJDUK: Mario Ivić – Ante Perak (Matej Đambić) – Nikola Blažević – Matej Rudnički (Marko Zeko) – Marko Ljubić – Borna Blažeković – Ivan Ognjenović – Matej Veselinović – Marko Stražanac – Stjepan Đambić – Alen Pitlović (Igor Mandić)

GOSTI NA ODMOR S PREDNOŠĆU
Iako je na početku Hajduk dobro stisnuo goste iz Gorjana, očita namjera (i tako postavljena formacija) da se što prije dođe do pogotka nije prošla.
Iako nije bilo velikih prilika u tom vremenu svejedno očekivalo se da će gosti ipak popustiti.

Međutim početni dojam sve je prevario.
Gosti ne samo da su se obranili, nego su iz kontre pogotkom Mikulandre i poveli 0:1.

Nakon toga Hajduk nervozan u igri, uz nekoliko poluprilika u prvom poluvremenu, ali su gosti na odmor otišli s minimalnom prednošću.

RUDNIČKI GOL I ASISTENCIJA, GLAVA STJEPANA (PIPE) ĐAMBIĆA HAJDUKU DONOSI SVE VIŠE BODOVA
Drugo poluvrijeme Hajduk je potpuno stisnuo goste na njihovu polovicu igrališta, samo ovoga puta gosti nisu izdržali.

Nakon nekoliko neiskorištenih prilika Hajduka, prvo je Matej Rudnički s desetak metara, iskosa s desne strane, prizemnim udarcem pogodio suprotni kut za 1:1 (52. minuta).

Ubrzo nakon toga opet glava Stjepana Đambića iz gužve pogađa, na asistenciju Mateja Rudničkog, za preokret i zasluženo vodstvo Širokopoljčana 2:1 (56. minuta).

Imao je Hajduk još nekoliko prigoda i za uvjerljiviju pobjedu, ali i ovaj rezultat je dostatan za tri (ipak planirana) boda.