Rudnički i Stjepan Đambić za pobjedu Hajduka

Hajduk je u zadnjem domaćem susretu s 2:0 pobijedio ekipu Rekorda iz Kondrića.

HAJDUK: Mario Ivić, Nikola Blažević, Borna Blažeković, Marko Ljubić, Igor Mandić (Josip Đambić), Matej Rudnički (Patrik Jelenčić), Alen Pitlović (Marko  Stražanac), Stjepan Đambić (Ivan Pavlović), Nikola Đambić (Matej Veselinović), Ante Perak, Ivan Ognjenović.

Protiv borbenih i na momente grubih Kondrićana Hajduk je zasluženo došao do bodova.

Već u 5. minuti sa ruba šesnaesterca gostima je zaprijetio Matej Rudnički, ali lopta zamalo odlazi preko gola.
Drugu prigodu da matira Rekord, danas dobri Matej Rudnički nije propustio. Ubačenu loptu u 8. minuti samo je skrenuo u mrežu gostujućeg golmana Rukavine za vodstvo Hajduka 1:0.

Imao je Hajduk još nekoliko dobrih prilika, ali rezultat se u prvom poluvremenu nije mijenjao.

Gosti su do odmora tek jednom ozbiljnije zaprijetili, tek su ostali zapaženi po nekoliko grubljih prekršaja.

Domaćin je tražio čak crveni karton nakon jednog prekršaja nad Rudničkim.

Hajduk je i u drugom poluvremenu imao nekoliko ozbiljnih prilika, ali do 74. minute rezultat se nije mijenjao.
Iskosa s desne strane na oštro nabačenu loptu Nikole Blaževića išao je u grupi igrača i Stjepan Đambić, samo je okrznuo loptu glavom, tek toliko da prevari golmana Rekorda za povećanje vodstva Hajduka 2:0.
U drugom poluvremenu imali su uz Hajduk i gosti dvije jako dobre prilike, ali jednom Mario Ivić, a drugi puta njihova nepreciznost ostavili su čistu mrežu Hajduka.
Iz drugog poluvremena ostaje i najspornija situacija, kasnije se ispostavilo da je Hajduk oštećen.
Naime kada je Stjepan Đambić pobjegao obrani gostiju, pri pokušaju obilaska golmana pao je, s tribina je bilo uvjerenje gotovo svih da je penal, međutim sudac je odmahnuo rukom i pokazao žuti karton zbog simuliranja.

Poslije je golman gostiju priznao da je bilo kontakta.
Hajduk je tako došao više nego zasluženo do tri boda.