15.04.2018

Slavoniji poluvrijeme dovoljno za sigurnu pobjedu protiv Hajduka

U okviru 19. kola 2. ŽNL Slavonija je u Punitovcima pobijedila Hajduk s uvjerljivih i zasluženih 3:0.

PUNITOVCI: SLAVONIJA – HAJDUK (ŠIROKO POLJE) 3:0 (3:0)

SLAVONIJA: Marinović Domagoj – Veverec Darko – Klepo Ivan (83. Perić Ivan) – Tadijan Matija – Maričić Stjepan (85. Poljarević Petar) – Perak Josip – Uzelac Goran (58. Perak Dražen) – Vranić Josip (72. Štigler Darko) – Škorvaga Antun – Štefančić Antun (69. Bjelobrk Marko) – Vinko Ivan

HAJDUK: Ivić Mario – Blažević Nikola – Blažeković Borna – Ljubić Marko – Mandić Igor (60. Džambić Josip) _ Rudnički Matej – Pitlović Alen – Đambić Stjepan (Pavlović Josip) – Perak Ante – Veselinović Matej (66. Džambić Nikola) – Ognjenović Ivan

Strijelci: 1:0 Josip Vranić (11. – 11 m), 2:0 Goran Uzelac (23.), 3:0 Stjepan Maričić (32.)

VRANIĆ, UZELAC I MARIČIĆ ZA POLA SATA RIJEŠILI HAJDUK
Ruku na srce Hajduk je dobro i prošao, jer u prvih pola sata uz tri gola domaćin je imao još nekoliko velikih prilika.
Istina u drugom dijelu mogli su Širokopoljci doći čak do kojeg i gola, iako bilo je očigledno da je domaćin u poluvremenu skinuo nogu s gasa.

U 8. minuti prva opasna situacija pred golom Hajduka kada nakon ubačaja sa strane napadači Slavonije sa 7-8 metara šalju loptu preko gola.
U 11. minuti penal za domaćina nakon što je Mario Ivić izboksao loptu ali i Slavonijinog igrača, Josip Vranić je siguran za vodstvo Punitovčana – 1:0.

Slijevaju se napadi domaćina jedan za drugim, Hajdukova obrana je na velikim mukama.
U 12. minuti potegao je odlično sa 16 metara Goran Uzelac, ali Hajdukov golman još ljepše brani izuzetno težak udarac.
Malo je Hajduk zaprijetio u 19. minuti, ali udarac Stjepana Đambića golman Marinović vadi iz donjeg kuta.
Sjajnom akcijom s desne strane u 23. minuti Punitovčani dolaze do 2:0, kada povratnu loptu Goran Uzelac posprema u Hajdukovu mrežu.
Stjepan Maričić došao je do lopte iskosa na rubu Hajdukovog šesnaesterca i prizemnim udarcem u suprotni kut završio priču u Punitovcima – 3:0, igrala se 32. minuta.
Već nakon pola sata igre sve je bilo riješeno.
Imali su domaćini do kraja poluvremena još dvije velike prilike, jednom je Mario Ivić odlično obranio, dok je drugu sa nekih 7-8 metara, na sreću Hajduka, zapucao preko gola Goran Uzelac.

DOMAĆIN POTPUNO STAO, ALI HAJDUK SVEJEDNO NE MOŽE DO POGOTKA
U drugom poluvremenu domaćin je skinuo nogu sa gasa, pa je i Hajduk došao do nekoliko prilika.
Ali dva odlična udarca Ivana Ognjenovića golman Slavonije Marinović brani, dok je u 69. minuti Nikola Džambić sa 5-6 metara promašio gol i propustio priliku da Hajduk ublaži poraz.
Zadovoljstvo domaćina učinjenim u prvom poluvremenu najbolje oslikava podatak, da gotovo nisu ni pokušali zaprijetiti Hajdukovom golu u nastavku.
Zaslužena pobjeda Slavonije, dok Hajduk u 20. kolu igra s Dračicama u Širokom Polju.