Šokadija pjesmom iz Širokog Polja

Objavljeno: 29. 10. 2017.

Po izuzetno lošem vremenu, uz kišu i jak vjetar, odigrana je danas utakmica 10. kola 2. ŽNL između Hajduka i Šokadije iz Strizivojne.

HAJDUK: Mario Ivić – Borna Blažeković – Nikola Blažević – Ante Perak – Nikola Džambić (Matija Đambić) – Matej Rudnički – Ivan Ognjenović – Alen Pitlović (Marko Zeko) – Igor Mandić – Matej Veselinović (Marko Stražanac) – Stjepan Đambić (Josip Džambić)

TEŠKI UVJETI ZA IGRU

Teškim uvjetima za igru, očito su se gosti bolje prilagodili.

Hajduk je prvo poluvrijeme izabrao da igra protiv vjetra, poslije će se pokazati da je i to bila kriva procjena.

Gosti prvi dolaze i do prave prilike.

Već u 7. minuti Kunce izlazi sam pred Ivića, ali golman Hajduka sjajno brani.

Usprkos lošem vremenu gledalište je bilo puno, iako je bilo teško odigrati nešto za oko, igračima obiju ekipa teško se moglo zamjeriti zalaganje.

Šokadija je danas bila opasnija s lijeve strane, ali su ipak do prednosti došli nakon akcije po desnoj strani, kada je na drugoj vratnici Ilija Degmečić sa 4-5 metara ugurao loptu iza leđa Marija Ivić (0:1 – 20. minuta).

MATEEEJ VESELINOVIĆ!

Igrače Hajduka malo je poljuljao primljeni gol, ali ubrzo su uspostavili ravnotežu.

Igralo se borbeno s obje strane i dalje, gdje se čekala greška zbog vremenskih uvjeta.

Međutim do pred kraj poluvremena nitko nije imao izrazite prilike.

A onda je na scenu stupio Matej Veselinović.

Oduzeo je loptu na tridesetak metara igračima Šokadije i sjurio se prema golu, kada su svi očekivali udarac i siguran pogodak, Matej kao da je izgubio snagu i stao. Obrana Šokadije nakon toga lako je riješila matnu situaciju.

Velika prilika da Hajduk poravna rezultat otišla je u nepovrat.

I DRUGO POLUVRIJEME PROTIV VJETRA

Pauzu poluvremena iskoristio je i vjetar, pa je okrenuo smjer dok su igrači bili na odmoru.

Tako su igrači Hajduka i drugo poluvrijeme imali dva protivnika, vjetar i ekipu Šokadije.

Kako je počelo prvo poluvrijeme, istovjetan je bio početak i drugog – velikom prilikom gostiju, ali na sreću Širokopoljčana lopta upućena sa nekih 6-7 metara odlazi preko gola.

GOSPODIN PATAKI GRUBO JE POGRIJEŠIO

U 70. minuti velika greška suca Patakija.

Čisto oduzimanje lopte Mateja Rudničkog svirao je kao prekršaj i gostima dosudio slobodni udarac na 17 metara.

Gosti poklon koriste i sjajnim udarcem Zdravka Degmečića dolaze do povećanja vodstva.

Ne može se reći da bi Hajduk bolje prošao da nije bilo te greške suca, ali nakon toga utakmica je bila prelomljena – igra Hajduka se raspala.

Gosti u 77. (0:3 – Đurasović) i 81. minuti (0:4 – Damjanović) postižu još dva pogotka i odlaze iz Širokog Polja pjevajući.