11.03.2018

Stjepan Đambić i Igor Kedačić golovima iz penala osigurali u Širokom Polju svakom po bod

U 14. kolu 2. ŽNL Hajduk i Slavonija iz Budrovaca odigrali su u Širokom Polju 1:1.

Dosta gledatelja danas se okupilo po lijepom vremenu u Širokom Polju, jedino što domaći sigurno neće biti baš zadovoljni viđenom igrom.

HAJDUK: Mario Ivić – Marko Miličević (21. Alen Pitlović) – Nikola Blažević – Borna Blažeković – Matej Rudnički (86. Saša Bakić) – Marko Ljubić – Stjepan Đambić (82. Josip Džambić) – Nikola Džambić (46. Božidar Oršolić) – Ante Perak – Matej Veselinović (56. Igor Mandić) – Ivan Ognjenović

SLAVONIJA: Maro Obradović – Marin Kolić – Franjo Kolić – Igor Kedačić – Ivan Đaković – Jakov Sito – Luka Štimac (30. Ivica Zeko) – Đuro Tili – Alen Mihalić – Hrvoje Mižurić – Ivan Kladarić

Strijelci: 1:0 Stjepan Đambić (11 m – 63.), 1:1 Igor Kedačić (11 m – 80.)

GOSTI JAKO DOPADLJIVI U PRVOM POLUVREMENU

Gosti su bolje ušli u utakmicu, kao da su odmah htjeli pokazati kako su u pravu svi oni što kažu, kako ovaj sastav nema veze s onim iz prvog dijela sezone.

Već u 3. minuti trese se greda Hajduka. Nakon ubačaja sa strane goste su milimetri dijelili od vodstva u Širokom Polju.
Samo četiri minute poslije Mario Ivić odličnom obranom spašava Hajduk od neugodnosti, nakon što su gosti opasno zaprijetili udarcem sa 15-16 metara.

Hajduk je zaprijetio u 16. minuti nakon što je glavom prebačenu loptu na drugu stativu Matej Veselinović sa 3-4 metra iskosa zapucao u vanjski dio mreže.

Do 30. minute nije bilo izglednijih prilika, da bi tada gosti iz slobodnog udarca sa 18 metara opasno zaprijetili, međutim Hajduk spašava vratnica.

Nije to bilo dobro Hajdukovo prvo poluvrijeme.

PENALI I ISKLJUČENJE GOSTUJUĆEG TRENERA

U 63. minuti Hajduk dolazi ipak do vodstva.
Srušen je Matej Rudnički na 7-8 metara od gola Slavonije i sudac bez razmišljanja pokazuje na penal.
Stjepan Đambić bez problema dovodi Hajduk do prednosti za 1:0.
Veliki su protesti bili gostujućeg trenera nakon toga, pa je na kraju morao na hlađenje među publiku.
Navodno je vidio ofsajd igrača Hajduka prije prekršaja za penal. Iako, nejasno je kako je to mogao vidjeti sa druge polovice igrališta.
Za gostujućeg trenera ipak bitnije je trebalo biti da je Slavonija i dalje igrala dobro.
Na kraju su i nagrađeni za svoju igru. Nakon što je bez potrebe srušen napadač Slavonije gotovo uz rub igrališta, opravdano je dosuđen penal za goste u 80. minuti.
Igor Kedačić ne griješi za konačnih 1:1.
Slavonija igrom bolja – pa zbog toga može žaliti što nije ulov bio veći, Hajduk je opet imao vodstvo koje je svojom greškom prosuo – podjela bodova na kraju se čini kao najbolja opcija za sve.

Iz Hajdukovog kuta treba istaknuti neumornog Mateja Rudničkog, ali i što u Hajdukovom dresu gledamo Marka Ljubića.