Što možeš kada imaš njih dvojicu? Sve!

Objavljeno: 23. 08. 2021.

U 1. kolu 2. ŽNL Đakovo Hajduk je kod kuće pobijedio Šokadiju iz Strizivojne i tako došao do velike pobjede i prvih bodova u novoj sezoni.

ŠIROKO POLJE: HAJDUK – ŠOKADIJA (STRIZIVOJNA) 4:1 (2:1)

Sudac: Matasović Dražen

HAJDUK: Ivić Mario – Blažević Nikola (89. Horvat Ervin) – Žeravica Marijan – Mandić Igor (67. Perak Luka) – Veselinović Matej – Kovačević Luka (56. Lučić Patrick) – Đambić Stjepan (84. Šekerija Ivo) – Pongračić Karlo (73. Ivić Kristijan) – Perak Ante – Đanić Igor – Jelečević Dominik

ŠOKADIJA: Šen Tomislav – Blažević Igor (46. Blažanović Ivan) – Rendulić Tomislav (46. Mandarić Ante) – Jakobović Mladen – Mašić Antonio (70. Bilobrk Leo) – Matić Ivan – Milinović Lovro – Đaković Kristijan – Damjanović Josip – Božić Dario – Ćosić Mario

Strijelci: 1:0 Đambić Stjepan (29.), 2:0 Pongarčić Karlo (40.), 2:1 Damjanović Josip (41.), 3:1 Veselinović Matej (65.), 4:1 Đambić Stjepan (80.)

MAČKA SA BALKANA I BEĆAR U NAPADU

U dobroj utakmici Hajduk je došao do velikih bodova protiv jako dobre Šokadije iz Strizivojne.

Zabuna? Ma kakvi. Gosti su u pojedinim dijelovima igre bili uistinu dobri. Imali su samo jedan problem, u stvari dva, na golu Hajduka se nalazi možda i najbolji golman 2. ŽNL Mario Ivić – Mačka sa Balkana, dok je u napadu Stjepan Đambić– koji je sve, i najmanje greške kaznio golovima ili asistencijama. Pomalo fakinskog, bećarskog ponašanja, uz uvijek dobro došlu sportsku drskost, popularni Pipa je udarna igla nove ekipe Hajduka, a gotovo sigurno ove godine igra i svoj najbolji nogomet u Hajduku.

Idemo redom.

GOSTI IMAJU PRILIKE, HAJDUK IMA MARIJA IVIĆ

Prvih 15-ak minuta uglavnom je bila igra na sredini terena, ali se vidjelo da gosti bolje stoje na terenu.

Što je igra dalje odmicala tako je i bilo, više prijetnji sa strane gostiju, nekoliko jako dobrih udaraca izvana – ali Mario Ivić je na golu Hajduka.

STJEPAN ĐAMBIĆ I KARLO PONGRAČIĆ ZA VELIKO VODSTVO – DAMJANOVIĆ DO ODMORA SMANJIO

U periodu možda i najbolje igre gostiju Hajduk dolazi u vodstvo. Slabija, neodlučna reakcija gostujuće obrane, Stjepan Đambić nema milosti – 29. minuta Hajduk vodi 1:0.

Gosti igraju i dalje bolje uz nekoliko dobrih prilika.

Tek da ne zaboravimo, na golu Hajduka je Mario Ivić.

Što je on sve obranio danas, ostavio Širokopoljcima prednost i dao vjetar u leđa za povećanje prednosti.

Tako to ide.

Sjajna kontra domaćina, Karlo Pongračić malo iskosa pogađa suprotni kut, golman Šen je nemoćan, Hajduk vodi 2:0 – minuta je 40.

Samo što se krenulo sa centra Josip Damjanović je fantastično pogodio suprotni gornji kut Hajdukova gola – 41. minuta, 2:1. Gosti su još u igri, s tim rezultatom odlazi se na odmor.

NOVA DESETKA HAJDUKA

Drugo poluvrijeme gosti su krenuli na sve ili ništa, i ostalo im je ovo drugo – ništa.

Sve je riješila odlična kontra domaćina, ulazak iz drugog plana Stjepana Đambića i asistencija novoj desetki Hajduka Mateju Veselinoviću koji iz blizine zakucava za 3:1.

Domaćin bez imperativa srljanja mirno je čekao goste, ali i oni su se već pomirili da u Širokom Polju neće do bodova. Nekoliko prijetnji Mačka sa Balkana pohvatala je sigurno i bez straha za poklonike domaćina.

PLJESAK NA OTVORENOJ SCENI ZA SUHI LIST STJEPANA ĐAMBIĆA

U 80. minuti pljesak na otvorenoj sceni za Stjepana Pipu Đambića.

Onako ispod oka je vidio da je golman Šokadije malo izašao, sjajan “suhi list” golman Šen je ispratio samo pogledom. Majstorski. Hajduk je došao do uvjerljivih 4:1, koje je bez većih problema i zadržao do kraja.