U 1. kolu 2. ŽNL Hajduk je uvjerljivo 4:1 pobijedio Dinamo iz Trnave.

ŠIROKO POLJE: HAJDUK – DINAMO (Trnava) 4:1 (0:0)

Sudac: Lovrić Hrvoje

HAJDUK: Ivić Mario – Blažević Nikola – Perak Ante (46. Bjelobrk Marko) – Bjelobrk Ivan – Ljubić Marko – Rudnički Matej (70. Đambić Stjepan) – Ognjenović Ivan (81. Džambić Kristijan) – Gurdon Stjepan – Zetović Marko – Penava Marin (62. Džambić Josip) – Ivić Anđelo (46. Mandić Igor)

DINAMO: Zlatunić Robert – Benić Jakov (82. Ivaković Marko) – Mikić Renato (82. Matić Ivan) – Franjić Josip – Kokalović Ivan – Habada Vjekoslav – Svilanović Matej – Katalenić Luka – Tiborc Davor – Živković Mihael (3. Stipić Ivan (59. Jambrec Željko) – Kovač Danijel

Strijelci: 1:0 Stjepan Gurdon (65.), 2:0 Stjepan Gurdon (67.), 3:0 Ivan Ognjenović (70.), 4:0 Stjepan Gurdon (79.), 4:1 Luka Katalenić (90. KU)

KADA IMATE PRVOG STRIJELCA LIGE UVIJEK SE IMATE ČEMU NADATI

Nakon obostrano lošeg prvog poluvremena, Hajduk je na početku drugog dijela ostao i bez igrača manje.

Naime, nakon drugog žutog kartona u 49. minuti je isključen Marko Zetović, novo pojačanje Hajduka.

I kada se očekivao još teži posao Hajduka, gosti su se sa igračem više jednostavno raspali.

Nebeskim skokom Stjepan Gurdon je u 65. načeo goste 1:0, a nakon dvije minute i odveo utakmicu u mirnije vode drugim pogotkom 2:0.

Minijaturom su obranu gostiju izbacili Igor Mandić i Ivan Ognjenović u 70. minuti, da bi ovaj zadnji sam izašao pred golmana i pogodio suprotnu malu mrežicu za 3:0.

Tamo gdje je stao prošle sezone Stjepan Gurdon je nastavio i u novom prvenstvu.

Trećim svojim pogotkom za 4:0 u 79. minuti Gurdon je preuzeo opet vrh tablice strijelaca, iz Hajduka se svi nadaju da će tamo biti i na kraju prvenstva.

Gosti su smanjili u 90. minuti iz kaznenog udarca preko Luke Katalenića.