13.04.2019

U dvije utakmice Stjepan Gurdon utrpao sedam golova Forkuševčanima

Danas su odigrane dvije utakmice 19. kola 2. ŽNL. U Semeljcima je Polet pobijedio Dračice (Đakovo) sa 2:0, dok su u Širokom Polju Hajduk i Jedinstvo (Forkuševci) odigrali ljepoticu za gledatelje.

Čak devet golova i još nekoliko odličnih prilika vidjeli su gledatelji u Širokom Polju, veliki povratak Jedinstva nakon dva gola zaostatka, na kraju uvjerljiva pobjeda Hajduka uz četiri gola sada vodećeg strijelca lige Stjepana Gurdona.

Nemojmo zaboraviti da je u 6. kolu u Forkuševcima kada je Hajduk slavio 4:0, Stjepan Gurdon postigao 3 gola, ukupno im je dao ove sezone 7 golova.

Negdje su mu se Forkuševčani opasno zamjerili, a to očito nije dobro po njih.

ŠIROKO POLJE: Hajduk – Jedinstvo (Forkuševci) 6:3 (2:1)

Sudac: Marko Tomić

HAJDUK: Ivić Mario – Blažević Nikola – Bjelobrk Ivan – Ljubić Marko – Bjelobrk Marko – Ognjenović Ivan – Gurdon Stjepan – Đambić Stjepan (83. Džambić Nikola) – Đambić Matija (56. Horvat Mario) – Ivić Anđelo (70. Vinko Leo) – Džambić Kristijan (56. Jelenčić Patrik)

JEDINSTVO: Barić Josip – Bježančević Tihomir – Vočanec Dalibor – Marjanović Nikola – Paradžik Antonio – Blažević Tomislav – Aščić Žarko – Sekić Slaven – Paradžik Dalibor (43. Matković Igor) – Vočanec Silvio – Juroš Ivan

Strijelci: 1:0 Đambić Stjepan (17.), 1:1 Bježančević Tihomir (24.), 2:1 Gurdon Stjepan (33.), 3:1 Đambić Stjepan (47.), 3:2 Bježančević Tihomir (51.), 3:3 Vočanec Silvio (54.), 4:3 Gurdon Stjepan (71.), 5:3 Gurdon Stjepan (78.), 6:3 Gurdon Stjepan (89.)

HAJDUK SAMO SA 2:1 NA POLUVRIJEME

Po hladnom vremenu Hajduk je u golijadi na kraju došao do uvjerljive pobjede protiv drugoplasiranog Jedinstva iz Forkuševaca.

Hajduk je bolje ušao u utakmicu pa je veću 7. minuti Stjepan Gurdon izašao pred golmana gostiju Barića, ali najbolji Hajdukov strijelac šalje loptu sa nekoliko metara pokraj gola.

U 17. minuti slobodan udarac sa dvadesetak metara izvodi Ivan Ognjenović, Barić odbija kratko loptu, a Stjepan Đambić odbijanac posprema u mrežu za vodstvo Hajduka – 1:0.

Velika prilika za Hajduk u 23. minuti. Opet je gostima skuhao vruću kašu Ivan Ognjenović, ali nakon udarca sa 16 m stativa spašava goste.

Kako je Hajduk došao do vodstva, identično su gosti izjednačili. Nakon slobodnog udarca odbijenu loptu Bježančević Tihomir zakucava pod gredu u mrežu Širokopoljaca – 1:1.

U 30. minuti opet velika prilika za Hajduk. Marko Bjelobrk, danas u veznom redu, odlično prolazi i vraća povratnu loptu, ali Stjepan Gurdon sa desetak metara šalje loptu pokraj gola.

Ako Gurdona neće gol iz blizine, on će onda izvan šesenaesterca.

Tako je i bilo.

U 33. minuti odličan udarac Stjepana Gurdona sa vrha šesnaeseterca, u sami donji kut – 2:1.

Prije odmora (40. minuta) još jednom je Stjepan Gurdon u glavnoj ulozi, samo njemu svojstven bijeg, ali udarac ravno u istrčalog golmana gostiju Barića.

Na odmor se odlazi sa više nego  zasluženim vodstvom Hajduka.

TIHOMIR BJEŽANČEVIĆ OPET SE “DOKAZUJE” HAJDUKU

Samo što je krenulo drugo poluvrijeme, odličnu akciju Širokopoljaca: Anđelo Ivić – Marko Bjelobrk – Ivan Ognjenović završio je Stjepan Đambić svojim drugim golom – 3:1.

Gosti se ne predaju, Tomislav Blažević u 51. minuti prolazi do peterca Hajduka, šalje sjajnu povratnu loptu, a iskusni lisac Tihomir Bježančević itekako osjeti takve lopte, i sa 2-3 metra šalje loptu u gol domaćina – 3:2.

Bježančević (slobodno možemo reći legenda Hajduka) je opet u glavnoj ulozi samo tri minute poslije.

Kao da je htio podsjetiti Širokopoljce kako je nekada zabijao golove u Širokom Polju, ali za Hajduk.

Ni godine, ni koji kilogram viška nisu problem kada se zna. Popularni Crvo umakao je obrani Hajduka u 54. minuti i pogodio u “trepavicu” Silvija Vočaneca na drugoj stativi za 3:3, gosti su se potpuno vratili u utakmicu.

FORKUŠEVČANI SU SE NEGDJE ZAMJERILI STJEPANU GURDONU,  DANAS 4 GOLA, OVE GODINE IM UTRPAO UKUPNO 7 GOLOVA

U 71. minuti odlična akcija Hajdukovog mladca Lea Vinka kada minijaturom dodaje za Gurdona koji pogađa sa 16 m za još jedno vodstvo Hajduka 4:3.

Nakon dosuđenog slobodnog udarca uz aut liniju na nekih 30-ak metara od gola, Ivan Ognjenović pronalazi Stjepana Gurdona na drugoj stativi koji pogađa glavom za 5:3.

Svoj četvrti gol Stjepan Gurdon dao je nakon bijega u 89. minuti za konačnih 6:3