03.06.2019

U prekrasnom ambijentu leteći Super Mario odveo Hajduk do druge pozicije

Derbi zadnjeg, 26. kola, odigran je u sjajnom ambijentu danas u Širokom Polju, gdje su domaći Hajduk i Šokadija iz Strizivojne oduševili izvedbom više od 300 gledatelja.

Pred brojnim auditorijem obje ekipe pokazale su zašto se nalaze u samom vrhu 2. ŽNL.

ŠIROKO POLJE: HAJDUK – ŠOKADIJA (STRIZIVOJNA) 1:0 (0:0)

Sudac: Matasović Dražen

Hajduk: Ivić Mario – Blažević Nikola (90.+2 Džambić Kristijan) – Bjelobrk Marko – Bjelobrk Ivan – Ljubić Marko – Rudnički Matej (78. Duspara Pero)  – Ognjenović Ivan – Gurdon Stjepan – Đambić Stjepan – Penava Marin (70. Vinko Leo) – Ivić Anđelo (60. Mandić Igor)

Šokadija: Šen Tomislav – Bilić Berislav (73. Rendulić Tomislav) – Degmečić Ilija – Asić Antonio – Pačarić Josip – Matić Ivan – Damjanović Josip – Damjanović Josip – Čolić Josip (78. Gavrić Mario) – Knežević Krunoslav (46. Rendulić Nikola) – Đurasović Antonio

Strijelci: 1:0 Ognjenović Ivan (56.)

SJAJNA ATMOSFERA NA STADIONU HAJDUKA – NEKOLIKO PRILIKA NA OBJE STRANE

Ambijenta na stadionu ne bi se postidjelo ni za nekoliko stepenica viši rang natjecanja. Malo manje od 300, ili nešto više od 300 gledatelja kao da je to presudno.

Uz sjajnu atmosferu i odlično pripremljen vrhunski teren, nešto slično se očekivalo i od izvedbe današnjih takmaca.

I nisu iznevjerili ni jedni ni drugi. Igrao se dobar nogomet danas u Širokom Polju.

Hajduk je već u 5. minuti došao u veliku prigodu nakon što je Stjepan Đambić lukavo kroz srce obrane uspio progurati loptu do Stjepana Gurdona, ali najboljem strijelcu lige gostujući golman Šen ulazi u šut, sa samo nekih 5-6 metara od gola.

Iako se više pazi na obrane, ekipe svaku prilike koriste da nešto konkretno naprave i prema naprijed.

Nakon Hajdukove prilike na otvaranju, gosti su imali dvije isto takve šanse desetak minuta poslije.

U 14. minuti gostujuća desetka, Knežević Krunoslav, gura u veliku priliku Čolića, ali centarfor gostiju nema sreće. Naime na golu Hajduka je fenomenalni Mario Ivić, koji udarac Čolića odbija u korner.

Imao je iz kornera Josip Čolić popravni, ali potpuno sam, kao duh, sa 4 metra glavom puca preko grede.

Dvije velike prilike za goste u jednoj minuti, ali nisu uspjeli poentirati.

Kakvu je Hajduk imao priliku u 22. minuti nakon što je Nikola Blažević prošao po lijevoj strani i sjajno ubacio, nastala je velika gužva, odbijenu loptu dobro je stisnuo Ivan Ognjenović sa desetak metara, ali od grede se lopta odbija u zemlju i van u igralište.

Prilika poluvremena, ali mreže i dalje miruju.

Bilo je još nekoliko “manjih” prijetnji na obje strane, ipak odlazi se na odmor sa početnim rezultatom.

Igor Mandić, trener Hajduka:

Obostrano odlična utakmica u prelijepom ambijentu, sa puno gledatelja. Vidjelo se da su obje ekipe zasluženo tako visoko na tablici. Utakmica je kao šlag na torti, na kraju sezone odlučivala tko će biti drugi. Nadam se da ćemo jednog dana igrati i jedni i drugi derbije u 1. ŽNL.

Utakmica tvrda, ali sa dosta obostranih šansi. Mislim da je naša pobjeda zaslužena.

Čestitam ekipi Šokadije, gurali smo jedni druge, da oni nisu tako dobri vjerojatno ne bi ni mi tako odigrali.

Mario fantastičan?

Mario fantastičan, izvukao je par meč lopti danas, a i inače to je radio tijekom sezone.

Penal?

Nisam vidio, ne mogu ga komentirati. Sudačka trojka dobra.

ANĐELO IVIĆ – STJEPAN GURDON- IVAN OGNJENOVIĆ ZA VODSTVO HAJDUKA

U 56. minuti erupcija u gledalištu, jedanaesterac za Hajduk.

Podvalio je širokopoljski Gatuso, Anđelo Ivić, iza leđa obrane gostiju loptu za Stjepana Gurdona, upravo onakve situacije koje Hajdukov centarfor obožava. Nakon što je napravio korak dva u šesnaestereac branič gostiju ga spotiče, a sudac Matasović koji je bio u blizini bez razmišljanja pokazuje na kazneni udarac.

Ivan Ognjenović  najstrožu kaznu sigurno pretvara u vodstvo Hajduka – 1:0.

Nakon vodstva Hajduka gosti su se sabrali i dolaze do svojih prigoda.

SUPER MARIO LETI KAO U NINTENDU

U 62. ogromna prilika za Antonia Đurasovića, ali napadač gostiju sa pet metara pogađa gredu.

Kako je samo odapeo Ivan Matić u 72. minuti sa više od 30 metara, ali fenomenalni Super Mario vadi loptu iz samog gornjeg kuta.

Ne zna se što je bilo ljepše, sjajan udarac ili obrana.

STJEPAN GURDON ODBIO ZAKLJUČITI UTAKMICU – SUPER MARIO ZAKLJUČAO DRUGO MJESTO

Nakon majstorske duge lopte Ivana Ognjenovića, Stjepan Gurdon dolazi u poziciju da riješi utakmicu. Bijeg sa centra, zaobilazi golmana, udarac prema praznom golu, ali premekanu loptu branič gostiju Asić Antonio izbacuje u korner sa crte.

Igrala se 81. minuta, hoće li Hajduk žaliti za velikom prilikom.

Gosti su zadnjih desetak minuta sve jače pritiskali, ali Hajdukova obrana je danas napravila dobar posao. A ono što bi prošlo Super Mario bi skidao kao gljive u originalnoj, nekada popularnoj igrici.

Što li je samo Hajdukov golman obranio u 93. minuti, bila je to fantastična reakcija, pljesak na otvorenoj sceni.

Đurasović se dokopao lopte u zadnjim trenucima utakmice, silovito je odapeo sa 12-13 metara, lopta ide pod gredu kao tane, ali Super Mario još jednom čuva Hajduk i nevjerojatnom obranom donosi drugo mjesto za Širokopoljce.

Poslije utakmice legenda Hajduka Jure Tokić uručio je Mariju poklon kao najboljem igraču Hajduka u protekloj sezoni.

Mario Ivić, golman Hajduka:

Mario sjajne obrane?

To je golmanov posao.

Obrana u 93. minuti vrhunska?

Da sam dobio gol u 93. minuti dvije utakmice za redom ostavio bih se nogometa.

Gledatelji?

Odlični, utakmica za viši rang natjecanja. Mi smo svoje napravili. Uprava je stavila pred nas da budemo od 1. – 4. mjesta, mi smo drugi, i mislim da je to uspjeh.

Bez obzira hoće li drugi ići u možebitne kvalifikacije ili ne, odlična sezona Hajduka.

Osim što su prvi skinuli prvaka, Širokopoljci imaju i najboljeg strijelca lige Stjepana Gurdona.

Ekipa je svoje napravila, a na ostalo se ne može utjecati.

Robert Jelinić, trener Šokadije:

Mislim da je utakmica bila na većem nivou od 2. ŽNL. Igrali smo prošlo kolo sa Omladincem, i šteta je što su ove tri ekipe u ovom rangu natjecanja.

Hajduk je dobra ekipa, čvrsta ekipa. Prvo poluvrijeme smo igrali i mi i oni. Oni su zabili gol iz penala, mi svoje prilike nismo. Nekako najrealnije bi bilo nerješeno, ali što je to realno u nogometu. Tako da zaslužena pobjeda domaćina.

Sada ćemo se resetirati, Šokadija će se povući u svoje odaje, analizirati sezonu, pa ćemo vidjeti što i kako dalje.

Hajduku želim sve najbolje. Mislim da ako zadrže ovu ekipu da su ozbiljan kandidat za 1. mjesto.

Mi smo uvijek tu u vrhu, prvi-drugi, dal ćemo napraviti iskorak vidjet ćemo.