Veliki preokret Đakovčana na Veliku subotu

Objavljeno: 04. 04. 2021.

Jedan od derbija 21. kola Treće hrvatske nogometne lige Istok odigrao se u Đakovu gdje su Crvenoplavi dočekali zrelu momčad Slavonije iz Požege, a nakon velikog preokreta uspješniji su bili domaćini slavivši ukupnim rezultatom 5-2. Skromna partija i poraz od Valpovke u proteklom kolu alarmirali su Bušićevu momčad koja je s imperativnom pobjede dočekala goste s Orljave. Bio je to veliki izazov jer na Pazarište je stigla momčad koja je itekako popravila gol-razliku protiv našičke mladosti.

Treća HNL Istok, 21. kolo: HNK Đakovo Croatia – NK Slavonija Požega 5-2

GOSTIMA POČETAK SUSRETA

Sam početak susreta pripao je upravo Požežanima koji su s dva pogotka u prvih devet minuta stigli do ogromne prednosti. Najprije je u trećoj minuti, nakon duge lopte, poentirao Antunović, a samo pet minuta kasnije vratar Jukić još je jednom morao vaditi loptu iz mreže nakon još jednog pogotka ponajboljeg igrača trećeligaškog Istoka Ivana Antunovića.

DAMJANOVIĆ I KOLAK VRAĆAJU ĐAKOVČANE U IGRU

Gosti su tako iz dvije situacije stigli do velike prednosti, ali srećom po domaćine, već u idućoj minuti Đakovčani dolaze do smanjenja rezultatskog zaostatka. Prosto je nevjerojatno koliko su Damjanovićevi ubačaji iz kuta opasni, a već iz prvog kornera pao je pogodak. Oštar izravan ubačaj prema golu završio je u mreži za 1-2. Od tog trenutka pa sve do kraja susreta na terenu je igrala samo domaća momčad. Tri pogotka u samo deset minuta najavili su pravu golijadu, no mreže su mirovale sve do 41. minute. Ponovno udarac iz kuta, na drugoj vratnici najbolje se snašao Kolak i tako svoju momčad posve vratio u egal. Bio je to ujedno i rezultat kojim se otišlo na odmor.

GRGAČEVIĆ, KIRCHBAUER I PETRIČEVIĆ U NASTAVKU POTOPILI POŽEŽANE

Nastavak je ponudio još veću dominaciju HNK Đakovo Croatije, ali su gosti držali bod sve do 74. minute, a tada se otvorilo. Ogroman dio posla odradio je Petričević koji upošljava kapetana Grgačevića, a ovaj pogađa malu mrežicu Vasićevog gola za veliko slavlje Đakovčana. Nakon primljenog pogotka, ekipa Dalibora Bognara pokušala se otvoriti, no nešto se pitalo i Crvenoplave koji su još odlučnije krenuli prema naprijed, a to im se isplatilo u 86. minuti. Kirchbauer je namjestio nišanske sprave i s dvadesetak metara uputio precizan udarac i pogodio za 4-2 što je ujedno i presudilo pobjednika. U samoj završnici susreta ‘točku na i’ postavio je Fabijan Petričević okrunivši tako svoju izvrsnu partiju, ali isto tako i odličnu prezentaciju cijeloga tima. Na koncu, što možemo iz svega zaključiti? Sama činjenica da je vratar gostiju Mato Vasić pet puta vadio loptu iz mreže nije mala stvar.

OD BUŠIĆEVOG TIMA OČEKUJE SE KONSTANTNOST, A TADA JE ĐAKOVČANIMA SAMO NEBO GRANICA

Postići pet pogodaka Slavoniji iz Požege, momčadi koja uistinu spada među najbolje ekipe trećeligaške karavane, koja u svojim redovima ima nekolicinu izvrsnih igrača, a među njima i Ivana Antunovića, najbolje ocijenjenog trećeligaškog igrača u jesenskom dijelu sezone, ne može biti slučajno. Đakovčani su pokazali koliko uistinu vrijede – snagu, moć, dominaciju, kreativnost, kombinatoriku i, ono što je možda ponajviše nedostajalo u posljednjim susretima – agresivnost. Dokazali su da mogu i znaju, a ono što se sada očekuje je Bušićevog tima je konstantnost. Serijom ovakvih izdanja ovi momci mogu jako visoko, a ne zanemarite činjenicu da se HNK Đakovo Croatia trenutno nalazi na trećem mjestu trećeligaške ljestvice. Nebo je granica.

U idućem kolu Đakovčani gostuju kod ‘fenjeraša’ u Bukovlju, dok Požežani na svom terenu dočekuju momčad Oriolika iz Oriovca.