Hajduče glavu gore, sve se može stići

Objavljeno: 16. 06. 2021.

U prvoj kvalifikacijskoj utakmici za popunu 1. ŽNL Osječko-baranjske Hajduk je u Donjoj Motičini izgubio od domaće Motičine 4:1, te pred sobom ima zahtjevan zadatak u uzvratu za četiri dana.

Zahtjevna utakmica čeka Širokopoljce, ali nikako nemoguća misija.

DONJA MOTIČINA: Motičina – Hajduk 4:1 (2:1)

Sudac: Burilo Andrej

Motičina: Boljkovac Dalibor – Stuparić Hrvoje – Kovačević Marko – Brus Marko – Batrac Petar (86. Slivečko Dino) – Slivečko Mateo – Knežević Marin – Šulava Nikola – Torčić Vladimir (28. Peršić Dino) – Mikola Matko – Kubaša Slaven

Hajduk: Ivić Mario – Blažević Nikola – Blažeković Borna – Šarić Stjepan – Ognjenović Ivan (72. Ljubić Marko) – Đambić Stjepan – Gurdon Stjepan (88. Perak Ante) – Bošković Ivan – Drmić Mateo – Mišetić Antonio – Labak Antonio

Strijelci: 0:1 Gurdon Stjepan (19.), 1:1 Kubaša Slaven (20.), 2:1 Slivečko Mateo (45.), 3:1 Knežević Marin (47.), 4:1 Kubaša Slaven (85.)

HAJDUK POVEO I ODMAH IZGUBIO PREDNSOT

Dobra utakmica danas u Donjoj Motičini, nažalost s ne baš povoljnim rezultatom za Hajduk.

Prvih dvadesetak minuta prošlo je u klasičnom ispitivanju snaga, prije svega čekalo se na grešku protivnika.

U igri živaca Hajduk je prvi dočekao grešku braniča domaće obrane, kada Stjepan Gurdon krade loptu i sjajno pogađa za veliko veselje mnogobrojnih Hajdukovih navijača – 0:1 (19. minuta).

Međutim sve je kratko trajalo.

Samo što se krenulo sa centra domaćin je uhvatio Hajdukovu obranu još u slavljeničkom raspoloženju, Slivečko Mateo odjednom se našao sam pred golmanom Hajduka i iz drugog pokušaja, nakon što je Mario Ivić prvi udaraca obranio, vraća sve na početak – 1:1 (20. minuta).

Do kraja poluvremena bilo je pokušaja na obje strane, ali do zadnjih trenutaka prvog dijela nije bilo promjena.

A onda prije odlaska na odmor šok za Hajduk.

Nakon očigledno nedosuđenog prekršaja nad Stjepanom Đambićem na ulazu u domaći šesnaesterac, domaćini su izveli kontranapad u kojem sudac Burilo  svira prekršaj za njih na rubu Hajdukova šesnaesterca.

Prvo poluvrijeme Hajdukovi navijači imali su silnih zamjerki na suđenje glavnog djelitelja pravde koji je imao nekoliko jako sumnjivih procjena prekršaja.

Slobodan udarac sjajno je izveo Kubaša Slaven, kada je pogodio donji kut Hajdukova gola – 2:1 (45. minuta)

DRUGO POLUVRIJEME POD RUČNOM

Ne samo što se nisu uspjeli oporaviti od šoka na poluvremenu, igrači Hajduka doživjeli su odmah na početku drugog dijela i novi.

U 47. minuti nakon ubačaja sa strane Knežević Marin pogađa za 3:1 i veliki teret stavlja na leđa pomalo ošamućenih Širokopoljaca.

Osim što su u drugom dijelu 2-3 puta zaprijetili domaćinu, Hajduk se nakon toga više nije oporavio.

Uz primljeni gol u 85. minuti kada je pogodio još jednom Kubaša Slaven za 4:1, gosti su imali u tri navrata i sreće, kada ih je spašavao okvir gola od težeg poraza.

Ništa nije izgubljeno za Hajduk igra se još 90 velikih minuta, iako Motičina je jako dobra ekipa.

TREBA VJEROVATI, REZERVI U EKIPI IMA

Kod nekoliko igrača domaćina vidi se da su odigrali „malo više“ ovakvih utakmica, dok sve konce u igri drži kapetan Brus Marko (8).

Gdje je šansa Hajduka?

Prije svega što su pojedini igrači bili impresionirani utakmicom pa nisu dali ono što inače mogu, zatvoriti bokove gostiju (jako velike opasnosti su danas dolazile upravo sa bokova) i njihovom kapetanu ne dozvoliti da primi loptu – kada ne primi loptu, ne može ni druge razigrati. Baš jednostavno.

Šalu na stranu, igrači Hajduka moraju vjerovati da nije gotovo – i veći rezultati su bili uhvatljivi.