Hajduk šesticom i kroz Gorjane

Objavljeno: 05. 09. 2022.

U 2. kolu 2. ŽNL Đakovo Hajduk je danas gostovao u Gorjanima gdje je uvjerljivo slavio protiv domaće Budućnosti.

GORJANI: BUDUĆNOST – HAJDUK (ŠIROKO POLJE) 0:6 (0:3)

Sudac: Rupčić Tomislav

Budućnost: Slavić Josip – Paradžik Jakov – Ivanović Josip (70. Šarčević Zvonimir) – Perić Davor (46. Ivanović Ivan) – Grgić Anto – Pejić Anto (57. Bilušić Luka- Gregić Mijo (57. Pavić Matej)- Grgić Željko – Smolka Dani – Pejić Anto – Penava Antonio (46. Babić Domagoj)

Hajduk: Ivić Mario – Mišetić Antonio (67. Milić David) – Blažević Nikola (60. Lučić Patrick) – Bikić Marin (67. Žeravica Marijan) – Peša Marko – Ivić Ljuban (75. Horvat Ervin) – Vinko Ivan (60. Mamić Lovro) – Veselinović Matej – Ivić Domagoj – Đambić Stjepan – Jelečević Dominik

Strijelci: 0:1 Ivić Domagoj (38.), 0:2 Mišetić Antonio (40.), 0:3 Ivić Domagoj (42.), 0:4 Grgić Željko (AG – 51.), 0:5 Ivić Domagoj (55.), 0:6 Jelečević Dominik (69.)

IGRA NA JEDAN GOL, A HAJDUKOVA PUBLIKA NA NORMABELIMA

Nakon Jedinstva iz Forkuševaca Hajduk je šesticom podario i Budućnost u Gorjanima.

Nakon gotovo 40 minuta navijači gostiju (koji su doputovali u Gorjane u velikom broju) su bili zreli za jake tablete za smirenje.

Viktorija, ili bolje rečeno prekomjerno granatiranje domaćeg golmana Slavića trajalo je bez prestanka od samog početka utakmice, ali rezultat je bio onaj početni – 0:0.

Ziceri, velike prilike, stopostotne ili kako već da ih nazovemo, redali su se kao na tekućoj traci, međutim Širokopoljci nikako nisu mogli do vodstva.

BOMBA DOMAGOJA IVIĆA OTKLJUČAVA BRAVU DOMAĆINA

I onda konačno u 38. minuti bombetina Domagoja Ivića sa 20-ak metara, malo skrenuta lopta od domaćeg braniča i Hajduk je u prednosti – 0:1.

Otvorilo se – pomislili su navijači Hajduka.

Imali su dobar osjećaj – nije se otvorilo, nego se domaćin u 6 minuta potpuno raspao.

Širokopoljci su osjetili krv i jurnuli iz svih smjerova prema vratima golmana Slavića. Prvo je Antonio Mišetić povisio za 0:2, a onda još jednom ubada i Domagoj Ivić (i danas nerješiva zagonetka za protivnika) – 0:3.

Prema viđenom na terenu domaćin je mogao biti itekako zadovoljan sa minus 3 na poluvremenu.

JOŠ JEDNA ŠESTICA

Drugi dio je bio preslika prvog.

Hajduk je cijelo vrijeme pleo igru oko domaćeg gola, golman Slavić je bio na ogromnim iskušenjima.

Autogolom Željka Grgića Širokopoljci dolaze do 0:4 (51.), da bi Domagoj Ivić nekoliko minuta poslije postigao i treći pogodak za 0:5.

Krasnim pogotkom glavom priču je zaključio Dominik Jelečević za još jednu šesticu i drugom protivniku.