Hajduku 5 golova u gostima nije bilo dovoljno da uhvati bod

Objavljeno: 29. 08. 2021.

Nesvakidašnja utakmica odigrana je u Semeljcima u 2. kolu 2. ŽNL Đakovo između domaćeg Poleta i Hajduka. Utakmica sa 12 golova i velikih preokreta još će se dugo prepričavati. Na kraju domaćin je ipak došao do tri boda, a Širokopoljci unatoč čak 5 postignutih golova u gostima ostali su bez ičega.

Iako vremenske prilike nisu bile sklone akterima, uz pljusak prije utakmice dosadna kiša je svih 90 minuta neumorno padala, gledatelji su mogli uživati u kiši golova. Za trenere obje ekipe teško bi se to moglo reći, jer kada se primi 5 ili 7 golova njih obično zaboli glava, bez obzira koliko su napadači bili uspješni.

SEMELJCI: Polet – Hajduk (Široko Polje) 7:5 (2:3)

Sudac: Lipar Željko

Polet: Pavlović Antonio – Cindrić Dario (70. Korajac Marko) – Ognjenović Ivan – Rebić Antonio – Gradištanac Marijan – Đuretković Ivan – Džanija Mijo (41. Pilić Valentin) – Vuksanović Mario – Paradžik Petar (87. Rašić Jurica) – Radonić Matija – Tanasić Boris (46. Josipović Ivan)

Hajduk: Ivić Mario – Blažević Nikola (74. Marušić Denis) – Žeravica Marijan – Mandić Igor (57. Šekerija Ivo) – Veselinović Matej (74. Mamić Lovro) – Kovačević Luka (60. Lučić Patrick) – Đambić Stjepan – Pongračić Karlo (65. Perak Luka) – Perak Ante – Đanić Igor – Jelečević Dominik

STRIJELCI: 1:0 Paradžik Petar (1.), 2:0 Đuretković Ivan (20.), 2:1 Žeravica Marijan (22.), 2:2 Veselinović Matej (32.), 2:3 Pongračić Karlo (39.), 3:3 Ognjenović Ivan (50.), 4:3 Paradžik Petar (54.), 5:3 Josipović Ivan (62.), 6:3 Paradžik Petar (69.), 6:4 Đambić Stjepan (77.), 6:5 Đambić Stjepan (89.), 7:5 Ognjenović Ivan (90+4)

VEĆ U 20-OJ SEKUNDI ZAOSTATAK ŠIROKOPOLJACA

U 20. sekundi utakmice domaćin je poveo golom Petra Paradžika (1:0) i nagovjestio utakmicu o kojoj će se pričati ovaj vikend među nogometnim pukom Đakovštine, a sigurno da će se spominjati rezultat još i dugo poslije.

Kada je Ivan Đuretković sjajnim udarcem sa 20-ak metara pogodio za 2:0 već u 20. minuti, očekivala se havarija gostiju.

ŽERAVICA – VESELINOVIĆ – PONGRAČIĆ ZA POTPUNI PREOKRET HAJDUKA

Međutim samo dvije minute poslije prebačenu loptu na drugu stativu Marijan Žeravica posprema u mrežu domaćina za 1:2 (22. minuta) i najavljuje utakmicu za povijesne anale.

Širokopoljci se potpuno vraćaju u utakmicu u 32. minuti kada Matej Veselinović pogađa uz (malu) pomoć domaćeg braniča 2:2, Hajduk je opet u igri.

Ne samo da su se gosti vratili iz ponora, nego dolaze do poluvremena i u prednost.

U kontranapadu Hajdukov udarni dvojac Stjepan Đambić – Karlo Pongračić izigrao je obranu domaćina, gdje Pongračić izlazi sam pred golmana i zabija za potpuni preokret u 39. minuti – 2:3.

Nitko nije mogao ni slutiti da unatoč postignutih 5 golova u poluvremenu nisu vidjeli još ni pola.

VELIKI PREOKRET DOMAĆINA

U 50. minuti korner za domaćina, uz Hajdukovu prvu stativu najmanji igrač Širokopoljaca Luka Kovačević kojem nedostaje nekoliko centimetara da izbije loptu Ivana Ognjenovića, opet smo na početku – 3:3.

Psihološki momenat opet je na strani domaćina koji u 15 minuta postižu čak tri gola, Petar Paradžik (54.) – 4:3, Ivan Josipović (62.) – 5:3, Petar Paradžik (69.) – 6:3.

Dvadesetak minuta do kraja i tri gola prednosti, činilo se da je domaćin riješio utakmicu.

PIPA SHOW ZA KRAJ UTAKMICE – POVRATAK HAJDUKA, ALI BEZ VREMENA ZA JOŠ JEDAN PREOKRET

Ali nije bilo baš tako, Stjepan Đambić finiš utakmice uzima u svoje ruke.

Nakon što je smanjio zaostatak u 77. minuti na 6:4 sve je začinio sjajnim potezom u 89.minuti.

Uzeo je loptu na nekih 30-ak metara od gola domaćina i nanizao kroz sredinu u slalomu gotovo kompletnu obranu Poleta (4 igrača), zaobišao golmana Pavlovića i ušetao se s loptom u gol – 5:6.

Čovjeku bude žao što poteze popularnog Pipe ne može predvidjeti pa snimiti.

Sjajan potez Hajdukovog maestra.

Širokopoljci su stigli pred vrata raja, ali premalo je ostalo vremena. Sve je bačeno u napad, a tada je prema nazad sve otvoreno, što koristi Ivan Ognjenović i pogađa za sada uistinu konačnih 7:5 (90.+4 minuta).