Karlo Pongračić i Dominik Jelečević sredili Gašinčane

Objavljeno: 05. 09. 2021.

U 3. kolu 2. ŽNL Hajduk je uvjerljivo slavio protiv HOŠK-a iz Gašinaca i došao do druge pobjede u novoj sezoni.

ŠIROKO POLJE: HAJDUK – HOŠK (Gašinci) 4:0 (2:0)

Sudac: Rupčić Tomislav

HAJDUK: Ivić Mario – Blažević Nikola (70. Marušić Denis) – Đanić Igor – Lučić Patrick (55. Kovačević Luka) – Veselinović Matej (80. Horvat Ervin) – Đambić Stjepan – Pongračić Karlo (62. Perak Luka) – Žeravica Marijan – Perak Ante – Mamić Lovro (60. Šekerija Ivo) – Jelečević Dominik

HOŠK: Grubešić Borislav – Vomš Stjepan – Franjić Igor – Barišić-Jaman Ante – Bošković Stjepan (17. Ilijov Stjepan) – Živković Dario – Hodak Ante (65. Janjušić Mihael) – Svalina Mirko (46. Kulić Zoran) – Hrgić Robert – Zeko Karlo (46. Kust Josip) – Rac Ivica

STRIJELCI: 1:0 Pongračić Karlo (5.), 2:0 Pongračić Karlo (40.), 3:0 Pongračić Karlo (56.), 4:0 Veselinović Matej (60.)

KARLO PONGRAČIĆ SA DVA GOLA UBIO SVAKU NADU GAŠINČANIMA

Iako su stizale vijesti o turbulencijama unutar ekipe HOŠK-a, ipak su se Širokopoljci pribojavali uvijek neugodnih Gašinčana.

Međutim od samog početka sve je krenulo na vodu domaćina.

Hajduk je poveo golom Karla Pongračića već u 5. minuti, nakon što je napadač Hajduka pospremio odbijenu loptu u mrežu nemoćnog Grubešića – 1:0.

Uz dobru igru imao je Hajduk još nekoliko dobrih prilika u prvom poluvremenu, ali do pred kraj prvog dijela nije bilo promjene.

Raspoloženi Karlo Pongračić izbjegao je zaleđe gostiju u 40. minuti, sjurio se prema protivničkom golu i poslao loptu drugi puta ispod golmana Grubešića za 2:0 Hajduka.

Sigurno vodstvo i dobra igra, navijači Hajduka bili su zadovoljni prikazanim.

NIJE KARLO VELIKI, ALI KARLO ŠIROKOPOLJSKI SIGURNO JE

Nastavak je donio presliku prve dionice – dobru igru Hajduka i poneki pokušaj gostiju.

Logično, preslika igre prvog dijela donijela je i rezultatsku presliku.

Da sve ostane u tim okvirima pobrinuo se Karlo Pongračić majstorskim pogotkom, kada se prošetao kroz obranu HOŠK-a kao da igra sa mlađim kategorijama na treningu – 3:0 (56. minuta). Nije Karlo Veliki, ali nakon ovoga Karlo Širokopoljski sigurno je.

BOMBA MATEJA VESELINOVIĆA

Kako bi ovo bila ugodna večer za poklonike Hajduka pobrinuo se Matej Veselinović u 60. minuti, kada je zabio sa 18 metara bombetinu za velikih 4:0 Širokopoljaca.

ORKESTAR POD RAVNANJEM DOMINIKA JELEČEVIĆA

Dobrom igrom Hajduka netko mora i dirigirati, a Širokopoljci imaju sjajnog dirigenta u liku Dominika Jelečevića.

Popularni Jela duša je ove nove ekipe.

Borben, sa istim pristupom u prvoj i zadnjoj minuti, sjajnog pregleda igre, čvrst u duelu, repertoar raznovrsnih rješenja u svakom trenutku – kupite kartu, uvalite se na tribinu i uživate u majstorskim izvedbama.