Pobjeda i dobra igra kao uskrsni poklon navijačima

Objavljeno: 17. 04. 2022.

Hajduk je u preduskrsnom, 19. kolu 2. ŽNL dobrom igrom zasluženo došao do značajne pobjede protiv Slavonije iz Budrovaca.

ŠIROKO POLJE: HAJDUK – SLAVONIJA (Budrovci) 4:1 (3:0)

Sudac: Pavličić Hrvoje

HAJDUK: Ivić Mario – Petrović Marin – Žeravica Marijan – Jelečević Dominik – Veselinović Matej – Blažević Nikola – Đambić Stjepan (78. Lučić Patrick) – Pongračić Karlo – Mišetić Antonio (64. Peša Marko) – Perak Ante – Mandić Igor (70. Mamić Lovro)

SLAVONIJA: Štangl Dino – Drenjančević Dino – Čaić Josip (73. Sito Karlo) – Antunović Tomislav (46. Verhas Toni) – Tili Đuro – Zetović Josip – Bibković Filip (46. Sito Jakov) – Kolić Marin – Mižurić Hrvoje (46. Zetović Šimo) – Bala Antonio – Galović Tomislav (77. Martinović Marin)

Strijelci: 1:0 Dominik Jelečević (15.), 2:0 Karlo Pongračić (19.), 3:0 Stjepan Đambić (29.), 4:0 Marijan Žeravica (60.), 4:1 Josip Zetović (68.)

NA KRILIMA NAVIJAČA JAKO DOBRO POLUVRIJEME ŠIROKOPOLJACA

Kompletni bez izostanaka dočekali su Širokopoljci u 19. kolu Slavoniju iz Budrovaca.

Uz veliku podršku navijača, posebno “povratnika gastarbajtera”, igrači su pružili maksimum i u dobroj igri došli do izuzetno važnih bodova kako se ne bi doveli do kraja prvenstva u neugodnu situaciju.

Nakon samo pola sata igre sve je bilo gotovo u Širokom Polju.

Nakon što je Dominik Jelečević nebeskim skokom nakon kornera zakucao loptu u mrežu za 1:0 u 15. minuti, nekoliko minuta poslije uobičajeni gol Karla Pongračića – bijeg obrani, golmanu nakon toga preostaje jedino da izvadi loptu iz gola 2:0 (19. minuta).

U 29. minuti pogotkom Stjepana Đambića Hajduk dolazi do uvjerljive prednosti – 3:0.

Osim tri viđena pogotka Širokopoljci su imali još barem toliko stopostotnih prilika, ipak na odmor se otišlo sa samo tri pogotka razlike.

ŽERAVICA NA ISKUSTVO ZAPEČATIO SUDBINU BUDROVČANA

Drugi dio Širokopoljci su malo smanjili tempo, ali to je bilo dovoljno da dođu do još jednog pogotka.

Odbijenu loptu u 60. minuti na iskustvo je u gostujuću mrežu spremio Marijan Žeravica za uvjerljivih i sigurnih 4:0.

Gosti su tek nakon toga proigrali, mogli bi reći da su zadnju četvrtinu utakmice bili i bolji, ali osim gola za 4:1 Josipa Zetovića nisu uspjeli popraviti loš dojam iz prvog dijela.

Na kraju treba još jednom ponoviti, nošeni sjajnom podrškom navijača, posebno “povratnika gastarbajtera” nije bilo šanse da Hajduku izostane pozitivan rezultat.