S predsjednikom u igri Hajduk petardom ispratio goste

Objavljeno: 20. 05. 2018.

U 24. kolu 2. ŽNL Hajduk je napunio mrežu gostiju iz Trnave, sa konačnih 5:0 Trnavčani mogu biti prezadovoljni – dobro su i prošli.

ŠIROKO POLJE: HAJDUK – DINAMO (Trnava) 5:0 (2:0)

Hajduk: Ivić Mario – Džambić Kristijan (70. Meznarić Dario) – Blažević Nikola – Blažeković Borna – Duspara Pero – Mandić Igor (57. Džambić Josip) – Rudnički Matej – Pitlović Alen (66. Šušak Pavo)  – Đambić Stjepan (62. Bakić Saša) – Perak Ante – Ognjenović Ivan

Dinamo: Zlatunić Robert – Franjić Dario – Nikolić Kristijan – Svilanović Matej – Turković Josip – Habada Vjekoslav – Bartoš Josip (46. Lukačević Mislav) – Katalenić Luka – Stipić Ivan (46. Franjić Josip) – Jambrec Željko (64. Vukić Krunoslav) – Mikić Ivan (64. Lovaković Marko)

Strijelci: 1:0 Ognjenović Ivan (23.), 2:0 Duspara Pero (29. – 11 m), 3:0 Ognjenović Ivan (48.), 4:0 Đambić Stjepan (52.), 5:0 Bakić Saša (78.)

Pero Duspara za vodstvo 2:0, Hajduk – Dinamo (Trnava)

IVAN OGNJENOVIĆ I PREDSJEDNIK RIJEŠILI PRVO POLUVRIJEME

Iako nekompletan Hajduk se poigrao sa gostima.
Od samog početka vidjelo se da će to biti danas jednosmjerna ulica, a kako je utakmica odmicala gosti su već u prvom poluvremenu sve više ostajali bez daha.
Nakon nekoliko propuštenih prilika i poluprilika najviše zahvaljujući nespretnosti i nepreciznosti Hajdukovih napadača, u 23. minuti je Ivan Ognjenović načeo mrežu gostujućeg golmana, Hajduk je konačno poveo 1:0.

Šest minuta poslije već je 2:0, a u strijelce se iz penala upisao nitko drugi nego predsjednik Hajduka Pero Duspara, koji je silom prilika danas bio šef obrane.

Rezultatom 2:0 otišlo se na odmor, iako je bilo barem još 2-3 prilike za povećanje vodstva. Što je samo promašio Matej Rudnički, sa dva metra uspio je prebaciti gol.

IVAN OGNJENOVIĆ, STJEPAN ĐAMBIĆ I SAŠA BAKIĆ ZA PETARDU
Drugo poluvrijeme bilo je slično kao i prvo, Hajduk bez velikog naprezanja dolazi do prilika, a gosti tu i tamo tek pokušaju doći do gola Hajdukovog golmana.

Možda i najbolji pojedinac Hajduka danas, Ivan Ognjenović, u 48. minuti drugim golom povećao je vodstvo na 3:0.
Četiri minute kasnije prema golu gostiju sjurio se Stjepan Đambić i prizemnim udarcem natjerao golmana Zlatunića da po četvrti puta vadi loptu iz mreže.
Gol za konačnih 5:0 u 78. minuti djelo je prekaljenog majstora Saše Bakića.

Bilo je još prilika, ali nema zamjerke Hajdukovih navijača ni na ovaj rezultat.