U 22. kolu 2. ŽNL Hajduk je nakon blamaže u prošlom kolu i psihološki groznog tjedna za klub, predao dirigentsku palicu u ruke Domagoja Ivića – čuda nitko ne očekuje, ali raštimani orkestar barem malo da se uštima.

PUNITOVCI: Slavonija – Hajduk (Široko Polje) 1:1 (1:0)

Slavonija: Begović Stjepan – Marošević Željko – Gurdon Stjepan – Tadijan Matija – Bjelobrk Marko (88. Stjević Bojan) – Vinko Ivan (72. Štigler Dario) – Maričić Stjepan (72. Burek Mario) – Drga Mario – Bošković Ivan – Drmić Mateo (Stipanović Ivan) – Škorvaga Antun

Hajduk: Ivić Mario – Mamić Lovro – Blažević Nikola – Perak Ante – Jelečević Dominik – Mišetić Antonio – Veselinović Matej – Đambić Stjepan (87. Lučić Patrick) – Žeravica Marijan – Šekerija Ivo (80. Vinko Leo) – Peša Marko

Strijelci: 1:0 Gurdon Stjepan (17.), 1:1 Veselinović Matej (69.)

SLAVONIJA POGOTKOM GURDONA DO ZASLUŽENOG VODSTVA

Korektnu utakmicu uz samo jedan žuti karton odigrali su Slavonija i Hajduk danas u Punitovcima. Nekoliko lijepih prilika na obje strane, svakom po poluvrijeme i nekako podjela bodova je najpravedniji ishod na kraju.

Hajduk je na početku imao dvije solidne prilike, ali nije uspio poentirati.

Kako je vrijeme odmicalo domaćin je imao više od igre i došao do svojih nekoliko prilika.

Nakon što je nekoliko minuta prije slabo pucao, Stjepan Gurdon je sve ispravio u 17. minuti kada je nabačenu loptu glavom poslao iza leđa Marija Ivića – 1:0.

I do kraja poluvremena domaćin je bio bolji, ali je i Hajduk puno, puno bolje izgledao nego u prošlom kolu.

Novi šef je postavio malo drugačije zadatke na terenu, i nije to loše izgledalo, dapače.

BOLJI HAJDUK U NASTAVKU NAGRAĐEN POGOTKOM MATEJA VESELINOVIĆA

U drugi dio Hajduk je ušao još bolje, rastrčaniji, vidjelo se da su igrači itekako željni dobrog rezultata.

Bolja igra donijela je veliku priliku Stjepana Đambića, koji je sa 5-6 metara loše zahvatio loptu i promašio prazan gol.

Nije to omelo igrače Hajduka koji su bili bolji u nastavku, a kao nagrada je stigao pogodak Mateja Veselinovića za 1:1.

DA LI JE HAJDUK MOGAO VIŠE – TKO JE SMJESTIO DOMAGOJU IVIĆU

Da li je Hajduk mogao uzeti i više protiv trećeplasirane ekipe 2. ŽNL, teško je sada reći. Očigledno je bilo jedino da su domaćini zadnjih pola sata jako pali, ali svejedno skup tako dobrih pojedinaca kao što je Slavonija, ne smije se podcijeniti i samo tako jurnuti po možebitna tri boda.

Zbog svega toga, konačno i zbog mira u kući bod kao crkva sv. Izidora putuje u Široko Polje.

Ne znam samo tko je smjestio ovako Domagoju, preuzeti Hajduk nakon onakvog poraza kod kuće, prije gostovanja u Punitovcima, a slijedeća utakmica je gostovanje kod budućih prvaka Dračica iz Đakova.

Netko mu je očito sakrio raspored prvenstva. Tata?!