Stjepan Đambić srušio vodećeg za rođendanski poklon predsjedniku Hajduka Peri Duspari

Derbi 18. kola 2. ŽNL odigran je pred punim gledalištem danas u Širokom Polju, između Hajduka i do danas vodećeg Omladinca iz Josipovca.

ŠIROKO POLJE:
Hajduk – Omladinac (Josipovac) 3:2 (0:1)

HAJDUK: Ivić Mario – Blažević Nikola – Blažeković Borna – Ljubić Marko – Mandić Igor – Rudnički Matej (90. Zeko Marko) – Pitlović Alen (76. Bakić Saša) – Đambić Stjepan – Perak Ante – Veselinović Matej (46. Džambić Nikola) – Ognjenović Ivan

OMLADINAC : Gavljak Jan – Kolarik Zvonimir – Brkić Enis – Kristek Goran – Kanisek Tomo – Kristek Denis (70. Stuhli Alen) – Hulak Domagoj – Hulak Josip – Brkić Denis – Smoljo Igor (Smolka Dani) – Stuhli Igor (70. Smolka Edi)

Strijelci: 0:1 Hulak Josip (43.), 1:1 Đambić Stjepan (51. – 11 m), 2:1 Đambić Stjepan (62.), 3:1 Đambić Stjepan (67. – 11m), 3:2 Hulak Domagoj (80.)

GOSTI  OPASNIJI U PRVOM POLUVREMENU – OSTALI BEZ IGRAČA, ALI IPAK DOŠLI DO PREDNOSTI
Prvo poluvrijeme proteklo je u obostrano opreznoj igri. Šahovska partija u kojoj se prije svega čekala greška protivnika, sa ipak opasnijim gostima u tom periodu.
Bila je to borba za svaku loptu, ali gotovo do pred kraj poluvremena bez izrazitih prilika.

U tom žaru borbe se zakuhalo na terenu kada je Enis Brkić nepromišljenom gestom odgurnuo kapetana Hajduka Igora Mandić bez lopte. Prvo je zaradio žuti karton, da bi u naknadnom naguravanju dobio i drugi isključujući.
Svejedno, gosti pred sam kraj poluvremena dolaze do prednosti, nakon što je izigrana Hajdukova obrana Josip Hulak bez problema sa 2-3 metra ugurao je loptu u mrežu (43. minuta).

Dvije minute poslije gosti su mogli doći i do osjetnije prednosti. Slobodan udarac gotovo sa 30-ak metara izveo je odlično Igor Smoljo, ali greda je spasila Širokopoljce.

Igor Mandić (trener Hajduka):
IDEMO U PUNITOVCE SRUŠITI JOŠ JEDNOG VODEĆEG

Mislim da smo odigrali jednu fantastičnu utakmicu, na nivou kojeg se ni veća liga ne bi posramila.
Prvo poluvrijeme dosta napeti?
Napeti smo bili, nervozni. Nismo bili kolektiv, više smo iskazivali pojedinačno želju. Znao sam da ćemo okrenuti utakmicu, i da nisu imali igrača manje.
Puno su nam ostali dužni, mislim da smo pošteno vratili.
Sudačke odluke neću komentirati, ali mislim da crveni karton opravdan.
Penali?
Prvi nisam vidio, a drugi je opravdano dosuđen.
Idemo sada u Punitovce srušiti još jednog vodećeg.

Stjepan Đambić (NK Hajduk):
MA KAKVA TREMA

Što da kažem, napeta utakmica i velika pobjeda. Gosti su malo jači sa snagom od nas, ali to im danas nije pomoglo.
Trema kod penala?
Ma ne, znao sam odmah gdje pucam.

OPASNIJI HAJDUK U NASTAVKU I RASPUCANI STJEPAN ĐAMBIĆ
Početkom drugog poluvremena (51. minuta) Hajduk stiže do poravnanja. Nakon što je srušen u gužvi Matej Rudnički, sudac je pokazao na 11 metara, siguran izvođač je Stjepan Đambić – 1:1.
Vidjelo se po pristupu da je iz svlačionice izašao neki drugi Hajduk, u odnosu na prvo poluvrijeme.

NIKOLA DŽAMBIĆ HAJDUKOV DETONATOR
Slobodno se može reći da je detonator tog preokreta bio ulazak Nikole Džambića u igru. Kao bumbar zujao je oko braniča gostiju, nije bilo izgubljene lopte – ubrzo je takav pristup i nagrađen.
Svojom upornošću Nikola je izborio jednu loptu i ušao u šesnaesterac gostiju, da bi u nastavku akcije, danas izvanredni Stjepan Đambić, drugim golom potpuno okrenuo utakmicu – 2:1 (62. minuta).

STJEPAN ĐAMBIĆ BEZ MILOSTI ZA VODEĆEG
Pet minuta poslije euforija na tribinama. Branič gostiju neoprezno je igrao rukom pred svojim golom, još jedan penal za Hajduk, opet je Stjepan Đambić siguran za velikih 3:1.
Tek nakon toga gosti su shvatili, ako misle barem do boda u Širokom Polju, da bi trebali nešto i odigrati u drugom poluvremenu.
Počeli su i oni prijetiti malo više, nakon što su očito upali u crnu rupu.
Tako su i došli do smanjenja vodstva, kada je Hajdukova obrana lošije reagirala nakon jednog slobodnog udarca. Strijelac za 3:2 bio je u 80. minuti Hulak Domagoj.

Bilo je još nekoliko pokušaja s obje strane, ali bez promjene rezultata. Na kraju velika pobjeda Hajduka, kao rođendanski poklon predsjedniku Peri Duspari.

Šimo Živković (trener Omladinca):
GOSPODIN JE DOŠAO ODRADITI POSAO

Što se tiče utakmice, mi smo znali da dolazimo na vrući teren.
Te dvije momčadi imaju antagonizam koji ne pripada sportu, al dobro i to je sportski.
Međutim sama utakmica, bio sam dosta oslabljen, jer imamo 3-4 standardna igrača ozlijeđena, ali bez obzira na to mi smo utakmicu otvorili izvanredno.
Domaćin nikakvu inicijativu nije imao, čak smo odigrali jako, jako dobro. Iz tih polukontri imali smo nekoliko prilika koje nismo iskoristili. Da bi u 44. minuti to kapitalizirali pogotkom. Međutim tada je stupio na scenu gospodin u žutom, ili ne znam, da li ga uopće nazvati gospodinom. On je očigledno došao odraditi, za koga, ja ne ulazim u to. Ovo je katastrofa.
Moj igrač je napravio prekršaj za žuti karton, čak možda za crveni. Da bi se stvorila gužva, ali prije toga igrač broj 8 iz Širokog Polja dobiva žuti karton za prekršaj, a nakon toga u toj istoj gužvi taj broj 8 opet dobiva drugi žuti karton. Međutim igrač domaćina nije isključen, ja se nadam da je i delegat to registrirao. To je očigledna materijalna povreda pravila.
Penali?
Prvi nepostojeći, drugi apsolutno u redu. Prvi penal je samo on (sudac) vidio.
Prvih dvadesetak minuta 2. poluvremena nije vas bilo?
Tako je, točno. Malo smo prepustili inicijativu domaćinu, imali smo 1:0.
Domaćin je otvorenije krenuo, ali to je nama davalo priliku da iz polukontri i kontri opet stvorimo nešto. Nažalost dosuđen je taj jedanaesterac koji je samo on vidio. Ovo ne priliči sportskim terenima, ovo je iživljavanje.